You are currently viewing Laweta holująca samochody

Laweta holująca samochody

 

W dzisiejszych czasach samochodów jest coraz więcej. Koncerny samochodowe prześcigają się w nowych markach i zastosowaniu nowych technologii. Taka kolej rzeczy sprawia, że ruch na drogach staje się coraz większy zwłaszcza w okresie jakichkolwiek świąt lub w okresie wakacyjnym. Zwiększająca się liczba samochodów przy nie powiększającej się licznie kilometrów nowych dróg sprawia, że o kolizje lub wypadek nie jest trudno.

Pomoc drogowa dla wszystkich aut

lawety samochodoweZwłaszcza podczas długie trasy nad morze lub w góry, kierowcy są poirytowani i rozdrażnieni. Nie przykładają oni wtedy aż tak dużej uwagi na przepisy ruchu drogowego oraz na pomijane znaki drogowe. Często podczas takiego zachowania wakacyjny wyjazd na urlop kończy się znacznie wcześniej niż przewidywaliśmy, ze znacznie nadszarpniętym budżetem. Często zdarza się za podczas zwykłej codziennej podróży z domu do pracy oraz z powrotem, nasz samochód odmówi posłuszeństwa i nie pozwoli na spokojne pokonanie trasy. W takich przypadkach niezwykle pomocną staje się pomoc drogowa. Pomoże ona nam odchować uszkodzony pojazd w wyznaczone miejsce lub tez umożliwi doprowadzenie go do najbliższego postoju, gdzie sami będziemy mogli wydedukować co jest faktyczna przyczyna awarii naszego pojazdu. Pomoc drogowa posiada lawety samochodowe przystosowane do każdej marki pojazdu. Nie ma znaczenia czy jest to mały czy duży samochód. Jednakże należy rozróżnić pojazd ciężarowy od samochodu osobowego. Niekiedy duży bus jest samochodem osobowym a laweta która przyjedzie do nas z pomocą nie będzie w stanie odholować naszego pojazdu w wyznaczone przez nas miejsce. Zatem podczas wzywania pomocy drogowej, należy dokładnie przedstawić rodzaj, typ oraz markę naszego samochodu. Pozwoli to na unikniecie pewnych niedopowiedzeń i oszczędzi i tak już dużego wtedy stresu. Lawety drogowe mogą być również wyłącznie do samochodów ciężarowych.

Są to potężne zestawy ze specjalistycznymi przyrządami do holowania całych tirów z naczepami. Często takie firmy świadczące usługi holowania aut ciężarowych ratują przewożony towar, ponieważ defekt ciągnika siodłowego unieruchomi cały zestaw. Nie działa wtedy żadne urządzenia, takie jak na przykład chłodnia. Działanie chłodni jest niezbędne do zachowania świeżości wielu produktów spożywczych. Zatem ich praca jest ważna.