You are currently viewing Lecznicze soki z morwy indyjskiej

Lecznicze soki z morwy indyjskiej

 

W krajach azjatyckich spotykać możemy całe mnóstwo najróżniejszych roślin, które jeszcze nie są do końca przebadane. Okazuje się, że wiele z nich którym ostatnimi czasy zaczęto się dokładniej przyglądać ma niezwykłe działanie na nasz organizm. Przykładem mogą być chociażby owoce morwy indyjskiej. W krajach azjatyckich częściej można się jednak spotkać z określeniem tej rośliny jako noni. W niektórych regionach owoce tej rośliny uznawane są wręcz za magiczne. 

Prozdrowotne soki z noni

leczniczy sok z noniOwoce noni mają owalny kształt i charakterystyczne ciemne plamki. Natomiast jeśli chodzi o smak tych owoców to jest on nieco cierpki ale jednak uznawany jest raczej za smaczny. Jednak nie smak czy wygląd jest tutaj najważniejszy. Otóż uważa się, że owoce noni są magiczne i mają niezwykły wpływ na nasz organizm. Ojczyzną noni jest Polinezja, w której to właśnie noni obejmowane jest niemalże czcią. W tamtejszych regionach noni jest określane jako aspiryna przyszłości. Tamtejsze ludy wykorzystują najróżniejsze przetwory oraz same owoce noni do leczenia wielu nawet bardzo poważnych schorzeń. Przy użyciu soków z noni leczy się schorzenia od bólu zęba aż po nowotwory czy nawet HIV. Oczywiście póki co twierdzenie, że noni leczy raka jest dość mocno przesadzone ponieważ nie przeprowadzono jeszcze wystarczającej ilości badań. Natomiast nie da się ukryć, że leczniczy sok z noni ma naprawdę wiele ciekawych właściwości. Udało się przykładowo ustalić, że soki z noni mają właściwości przeciwzapalne. Mieszkańcy Azji przy użyciu soków z noni leczą przykładowo zapalenie gardła płucząc je przy użyciu rozwodnionych soków z morwy indyjskiej. A propos leczenia nowotworów to grupa badaczy ustaliła, że znajdujący się w noni składnik określany jako demnacanthal jest w stanie chronić zdrowe komórki przed mutowaniem w komórki nowotworowe. Prowadzone są jednak dodatkowe badania mające potwierdzić te kwestie.

Na ten moment soki z noni można bardzo łatwo zakupić nawet w Polsce. Preparaty te dostępne są przede wszystkim w sklepach ze zdrową żywnością. W Polsce tychże sklepów nie brakuje i każdy kto tylko będzie chciał może bardzo łatwo takowe sklepy znaleźć. Jeśli zaś będziemy mieli z tym jakiś problem to warto poszukać takich preparatów w sklepach internetowych.