You are currently viewing Mała maszynka tatuatorska

Mała maszynka tatuatorska

Profesjonalni tatuatorzy używają najróżniejszych maszynek do tworzenia dzieł, od dość prostych, klasycznych maszynek tłokowych, po bardzo nowoczesne i skomplikowane maszynki obrotowe. Najpopularniejszymi okazują się być jednak maszynki kompaktowe, które mogą być wykorzystywane do każdego stylu tatuowania, oraz do wielu różnych technik.

Wygodne maszynki do tworzenia tatuaży

maszynka do tatuażu penNajwygodniejszymi maszynkami do robienia tatuaży każdego rodzaju okazują się być maszynki PEN, które zgodnie ze swoją nazwą przypominają wyglądem i wielkością długopis, lub pióro ręczne. Dzięki tak nieznacznym gabarytom, mogą być trzymane w dłoni dokładnie tak samo jak długopis czy ołówek, a tym samym ogromnie ułatwiają artystom uzdolnionym w sztuce rysowania tworzenie dowolnego dzieła. Maszynka do tatuażu PEN jest również bardzo rekomendowana do wykańczania tatuaży, oraz dowolnej techniki precyzyjnej, wymagającej znacznej uwagi i dokładności. Większość owych maszynek może być wyposażona w każdy rodzaj igły do tatuowania, i zastosowana do tworzenia dzieł każdym stylem, choć artyści twierdzą, iż znacznie lepiej sprawdza się podczas pracy na niewielkich, bardzo szczegółowych detalach. Najprostsze maszynki tego typu są pozbawione jakichkolwiek okładzin czy zewnętrznych zdobień, więc najbardziej przypominają wyglądem długopisy.

Nowocześniejsze, nieco większe maszynki, natomiast, mają nie tylko wygodne okładziny z tworzywa sztucznego, zapobiegające męczeniu się palców podczas długiego trzymania maszynki, ale również pochłaniające wstrząsy, generowane przez silniki maszynki. Są więc częściej polecane, głównie ze względu na ogromny poziom komfortu i ułatwienie wykonywania precyzyjnych elementów. Proste maszynki są jednak wykorzystywane równie często, nawet przez zaawansowanych tatuatorów.