You are currently viewing Meble odporne na ogień

Meble odporne na ogień

Odpowiednie przechowywanie dokumentów dotyczy większość przedsiębiorstw. Dokładamy wszelkich starań, by dokumentacja, jaką posiadamy, znajdowała się w bezpiecznym miejscu. Stworzone do tego szafy, sejfy czy kasety metalowe są świetnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców szukających wygodnych i skutecznych rozwiązań. 

Szafa ognioodporna na dokumenty

szafy ognioodporneDokumentacja, która znajduje się w przedsiębiorstwie, może dotyczyć tak naprawdę wszystkiego. Poza porządkiem, o który dbamy, ważne jest także bezpieczne przechowywanie dokumentów. Wiele firm oferuje nam specjalistyczne meble, dzięki którym żaden dokument nie ulegnie zniszczeniu – nawet pod wpływem ognia. Szafy ognioodporne są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, w tym także na ogień, wysoką temperaturę czy odwrotnie – niską. Zamki, które znajdują się w szafie, zabezpieczone są przez rozwierceniem, natomiast całość mebla wypełniona została ognioodpornymi materiałami, które nie pozwolą płomieniom strawić zawartości. Meble tego typu są zwykle przytwierdzone do podłoża, uniemożliwiając ich wyniesienie. Posiadają także zamki elektryczne lub standardowe – o czym zdecydować możemy przy zakupie. Posiadanie szafy pancernej, w której można przechowywać rzeczy wartościowe, to gwarancja bezpieczeństwa, nawet na wypadek pożaru. Szafy te możemy z powodzeniem wstawić do swoich domowych biur, a także szkół czy szpitali – świetnie sprawdzają się także do przechowywania leków. 

Posiadanie mebli ognioodpornych zwiększa szanse na to, że w razie wypadku wszystkie rzeczy wartościowe, w tym dokumenty, pozostają w nienaruszonym stanie. Na wypadek pożaru nie musimy się więc martwić o kosztowności, a skupić się na opuszczaniu budynku. Meble tego typu posiadają również cechy antywłamaniowe – bardzo ciężko je sforsować.