You are currently viewing Metalowe zabezpieczenie garaży

Metalowe zabezpieczenie garaży

Rozwój motoryzacji oraz komunikacji, a co za tym idzie różnego rodzaju środków transportu spowodował, że konieczne jest odpowiednie przechowywanie samochodów, rowerów, czy nawet samolotów. Z tego też powodu na bardzo szeroką skalę produkowane są bramy garażowe, czy też bramy do hangarów. Ten rodzaj ogrodzeń jest dość specyficzny w porównaniu z innego rodzaju ogrodzeniami. W większości przypadków jest to specjalny rodzaj bram tak zwane bramy rolowane.

Bramy zwykłe, a bramy rolowane

bramy przemysłowe rolowaneW związku z rosnącą liczbą włamań i kradzieży niezbędne jest zabezpieczanie mienia w sposób pewny i solidny. W tym celu tworzy się różnego rodzaju systemy alarmowe, a także inne systemy zabezpieczeń. Jednakże żaden system zabezpieczeń nie jest w stanie sprostać w sytuacji, gdy nie jest zamontowane zabezpieczenie w postaci bramy. Bramy przemysłowe rolowane należą bez wątpienia do jednych z najlepszych tego rodzaju zabezpieczeń. Ich szczególną cechą jest unikalny sposób wykonania z kilku, bądź kilkunastu rolek, które nachodzą jedna na drugą. W momencie uniesienia bramy zwijają się one do góry. Ten rodzaj bram wykorzystywany jest coraz częściej przy bramach garażowych. Powszechnie spotykany jest natomiast w miejscach takich jak hangary. Bramy przemysłowe rolowane wykonywane są w odpornego na uszkodzenia metalu, jednocześnie są one stosunkowo lekkie biorąc pod uwagę ich rozmiar. Zatem stop metalu, z których są one wykonany nie tylko gwarantuje bezpieczeństwo, ale także łatwość obsługi, dzięki swojej lekkości. Dodatkowym atutem tego rodzaju bram jest to, że w momencie otwarcia nie zajmuje ona miejsca przy ścianie, czy na zewnątrz, a jest zwijana i zabezpieczana u góry poprzez odpowiednie wsporniki, które utrzymują bramę otwartą w górze. Oczywiście należy używać bramy zgodnie z zaleceniami producenta. Jednocześnie ważny jest prawidłowy montaż, gdyż nieprawidłowe zamontowanie może skutkować zarówno uszkodzeniem budynku, czy rzeczy ruchomych znajdujących się w nim, ale także obrażeniami u użytkownika.

Bramy rolowane stanowią bez wątpienia przydatną innowację w zakresie ogrodzeń, która z powodzeniem zastępuje te bardziej klasyczne modele. Bramy rolowane bardzo często posiadają już zabezpieczenie przed korozją w postaci specjalnej powłoki, która uniemożliwia powstawanie rdzy i uszkodzenia bramy przez wskazane czynniki.