You are currently viewing Mięso dla psów

Mięso dla psów

Przyjmując do domu psiaka musimy się przygotować na wszystkie nadchodzące zmiany. Przede wszystkim trzeba pomyśleć o naszych nowych obowiązkach, czyli przygotowanie wyprawki dla psa, jego żywienia oraz obowiązkowe codzienne spacery i zajęcia dla pieska. Z tym wszystkim musimy się liczyć i nie ma tutaj kompromisu ani drogi na skróty. Pies ma duże potrzeby, które powinny zostać zaspokojone przez właściciela, wtedy nasz czworonożny kompan będzie szczęśliwy.

Jak dieta będzie najlepsza – mięso czy karma?

surowe mięso dla psaNajpierw kompletujemy swoją całą wyprawkę dla naszego psiak. Muszą się w niej znaleźć takie rzeczy jak – przynajmniej trzy miski, dobrze dobrane legowisko, mnóstwo zabawek, smycz, szelki z pasami bezpieczeństwa, obroża, przysmaki w sporej liczbie. Na początek tyle akcesoriów powinno wystarczyć. Musimy zrobić plan spacerowy oraz treningowy psa. Psy kochają atencję i uwielbiają jak ktoś z nimi pracuje, będą nam wdzięczne za każdą chwilę poświęconego czasu. Kolejną sprawą jest przemyślana i dobrze skomponowana dieta dla psa. Tutaj będziemy mieć kilka możliwości. Na rynku jest dostępnych wiele gotowych karma dla psa, w formie suchej, mokrej lub też pół wilgotnej. Tutaj należy pamiętać, iż jest to niestety pożywienie przetworzone i niekoniecznie dobre dla psa. Jeżeli musimy karmić w taki sposób trzeba wybrać karmę, która w swoich składzie posiada więcej niż 80% mięsa. Można karmić psa gotowanym mięsem dla psa, wtedy do takie mięsa dodajemy warzywa oraz opcjonalnie wypełniacz w formie ryżu, makaronu, kaszy lub inne. Kolejną najlepszą tutaj dietą będzie surowe mięso dla psa. Komponując taką dietą mamy pewność, że nasz pupil jest żywiony w sposób naturalny, najbardziej zbliżony do takiego, który spożywałby w naturze. Do surowego mięsa podajemy warzywa oraz owoce. Warzywa i owoce podaję się tutaj w formie papki, co jest najbardziej przyswajalną formą dla psa w tym przypadku. Mięso w odpowiednich proporcjach komponujemy z: mięsa z mięśnia, kości, podrobów.

Podawać możemy różne rodzaje mięsa, najlepiej jak najwięcej różnorodności chyba, że nasz pies ma alergię lub też jakiekolwiek problemy żołądkowe, wtedy najlepiej jest ustabilizować jego stan na jednym rodzaju mięsa a potem ewentualnie robić małe zmiany w celu urozmaicenia diety.