You are currently viewing Modne karnisze dla każdego

Modne karnisze dla każdego

Wybór rodzaju karnisza zależy nie tylko od naszego gustu i stylu pomieszczenia. Zależy to również od umiejscowienia okna, wytrzymałości materiału i wielkości dostępnej przestrzeni. Kiedy karnisz na suficie jest dobry, a kiedy karnisz na ścianie? Możliwości mamy wiele.

Na jaki karnisz się zdecydować?

karnisze w SopocieDokonując wyboru pamiętaj, że sposób wieszania firan i zasłon musi być dostosowany do wielkości pomieszczenia oraz wielkości i położenia okien. Dlatego gdy zajmuje większą część ściany, a pomieszczenie nie jest zbyt wysokie ani zbyt szerokie – karnisz sufitowy doskonale spełni swoją funkcję nie zajmując zbyt dużo miejsca. Wysokie okna sięgają prawie sufitu, co jest właściwie jedyną dostępną metodą montażu. Z drugiej strony prowadnice kurtynowe mogą być stosowane do wizualnego zmniejszania lub nadawania proporcji przestrzeni wewnętrznej, która jest zbyt duża, a zatem nieprzyjazna. Generalnie do ciężkich materiałów (np. Brokat, żakard, aksamitne zasłony) zaleca się dobór drążków ściennych. Już sama grubość świadczy o tym, że lepiej znoszą obciążenia niż karnisze sufitowe. Na szczęście, jeżeli poszukiwane są karnisze w Sopocie można znaleźć wszystkie opisane wersje i wiele, wiele innych, dzięki czemu każdy może znaleźć doskonałą inspirację i coś, co idealnie sprawdzi się w naszym wnętrzu. W nowoczesnych aranżacjach wnętrz spotkać można także tzw. „Karnisze ukryte”, czyli karnisze pokryte tynkiem lub listwami, dzięki czemu powierzchnia wygląda na prostszą i prostszą. Jeśli planujemy takie rozwiązanie, to oczywiście warto zaopatrzyć się w karnisze, ale nie trzeba martwić się o ich wygląd, bo na koniec pokryjemy je drewnianymi listwami, aby były niewidoczne. Można jeszcze długo wymieniać, jednak najlepiej zobaczyć to wszystko na własne oczy i zastanowić się, co nam się najbardziej podoba i co najlepiej sprawdzi się w naszym domu.

Na jaki karnisz się zdecydować? Możliwości jest naprawdę wiele i wszystko w rzeczywistości zależy od indywidualnych preferencji kupującego oraz od tego, jakie są nasze wnętrza. Na szczęście istnieją miejsca, gdzie jest dostępnych wiele różnych opcji. Karnisze można obejrzeć, porównać i zastanowić się, który najlepiej sprawdzi się w naszej przestrzeni. Co więcej, wszystkie produkty są dostępne w konkurencyjnych cenach, w związku z czym każdy może sobie na taki zakup pozwolić.