You are currently viewing Na jaką bramę się zdecydować?

Na jaką bramę się zdecydować?

Chcąc kupić nową bramę czy to wjazdową czy to do garażu mamy obecnie wśród nich bardzo duży wybór toteż z początku możemy nie wiedzieć dokładnie na co się zdecydować. Wybór bramy zarówno tej garażowej, jak i wjazdowej powinien być zależny od wielu czynników na które warto zwrócić uwagę. 

Jaką bramę zakupić?

nowoczesne bramy w bielsku białejObecnie na polskim rynku mamy bardzo duży wybór wśród bram szczególnie, gdy mowa o tych garażowych. Wśród bram wjazdowych wyszczególnia się dwa główne typy: bramę skrzydłową oraz tę przesuwną. Choć do obu można w późniejszym czasie zamontować automatykę to jednak większość osób decyduje się na bramy przesuwne ze względu na ich ogromne zalety. Jeśli chodzi o ich dostępność jest ona bardzo duża, więc bez problemu w każdym większym mieście dostaniemy takie nowoczesne bramy W Bielsku Białej sklepy pod tym względem są bardzo dobrze zaopatrzone, więc jeżeli mieszkamy w pobliżu warto poszukać właśnie w tym mieście szczególnie, gdy szukamy właśnie bramy przesuwnej. Bramy te są świetnym wyborem, gdy nie mamy zbyt dużo miejsca na podwórku ponieważ nie otwieramy ich w tradycyjny sposób, a jak sama nazwa wskazuje przesuwamy je. Taka brama przesuwa się na kółeczkach, które jadą z kolei po specjalnej szynie co sprawia, że zarówno otwieranie, jak i zamykanie bramy jest banalnie proste, szybkie i co najważniejsze, nie jest męczące. Zainstalowanie bramy przesuwnej jest także bardzo komfortowe pod innymi względami. Przykładowo, aby zimą czy późną jesienią otworzyć bramę skrzydłową często jesteśmy zmuszeni wcześniej odśnieżać nasz wjazd lub też grabić przed nim liście, a jak wiadomo przed pracą mało kto ma na to czas i ochotę. W przypadku bramy przesuwnej nie musimy tego robić.

Oprócz bram wjazdowych często mamy problem z dobraniem odpowiedniej bramy garażowej. W tym przypadku najczęściej wybieranymi bramami są te segmentowe z racji tego, że podobnie jak bramy przesuwne nie zajmują wiele miejsca, wymagają mało siły, aby je otworzyć lub zamknąć i też możemy do nich bez problemu dokupić automatykę. Poza tymi zaletami takie bramy są również świetnym rozwiązaniem w przypadku, gdy posiadamy ocieplany garaż ponieważ dobrze izolują ciepło, co jest opłacalną inwestycją pod względem ekonomicznym. Bramy segmentowe są także nierzadko tańsze od innych rodzajów bram i łatwiejsze w montażu.