You are currently viewing Na jakie studia warto się wybrać?

Na jakie studia warto się wybrać?

Wielu tegorocznych maturzystów nadal zastanawia się na jakie studia warto się udać. W zależności od ilości kandydatów, walka o ograniczoną ilość miejsc na poszczególnych kierunkach może się różnić. Co powinni jednak zrobić młodzi dorośli, jeśli nie wiedzą bądź wahają się pomiędzy kilkoma opcjami edukacyjnymi, jakie uczelnie oferują?

Najpopularniejsze kierunki studiów tego roku

jaki kierunek studiówAby zakwalifikować się na jedne z ambitniejszych kierunków, jakimi są medycyna czy prawo, należy zdawać na maturze kluczowe przedmioty. Poza oczywistymi wyborami osób, które zdawały na maturze takie przedmioty, jak biologia oraz chemia, popularną drogą jest obecnie farmakologia. Bardzo niedoceniany kierunek studiów, który będzie dawał ogromną satysfakcję każdemu, kto kocha nauki ścisłe, jest zaangażowany w naukę chemii i biologii oraz ma świetną pamięć. Osoby, które zdawały na maturze różne przedmioty z nadzieją, że na pewno się do czegoś w przyszłości przydadzą, mogą mieć problem ze znalezienie odpowiednich studiów. Jaki kierunek studiów wybrać, będąc osobą, która kocha język angielski? Polecana jest filologia angielska, po której można zostać tłumaczem języka angielskiego w różnych dziedzinach lub nauczycielem tego języka. Osoby z dobrą znajomością języka angielskiego odnajdą się również na kierunku lingwistyka stosowana. Coraz więcej uczelni otwiera nowe kierunki, na przykład z zakresu architektury czy kulturoznawstwa.

Każdy, kto nie wie jaki kierunek wybrać, powinien zrobić darmowy test predyspozycji online. Zaznacza tam się swoje mocne oraz słabe cechy, umiejętności i zainteresowania, dzięki czemu algorytm dobiera nam idealny dla nas kierunek. Niesamowicie ważne jest, aby patrzeć na studia z szerszej perspektywy, czyli kim zostanę po ukończeniu studiów oraz gdzie będę mógł zostać zatrudniony z takim wykształceniem.