You are currently viewing Najlepsza karma dla kota

Najlepsza karma dla kota

 

Kot to zaraz obok psa najczęściej posiadane zwierzę domowe. Ich wyjątkowy charakter i niebywały styl bycia sprawiają, że uwielbiamy przebywać w ich towarzystwie. Jednak aby nasz kociak był szczęśliwy i pełen energii, musimy się nim dobrze opiekować. Jednym z najważniejszych elementów codziennej pielęgnacji jest racjonalne żywienie, które wpływa na cały koci organizm. Jaką karmę powinniśmy podawać naszemu futrzakowi, aby prawidłowo dbać o jego dietę?

Polecane rodzaje kociej karmy

mięsna mokra karma dla kotówWłaściwe i przemyślane żywienie ma bardzo duży wpływ na funkcjonowanie naszego zwierzaka. Tylko dobra i pełnowartościowa karma jest w stanie zapewnić mu zdrowe i szczęśliwe życie. Głównymi produktami, które możemy zakupić w sklepach, są te o suchej i mokrej konsystencji. Szczególnym uznaniem wśród kociaków cieszą się mokre przysmaki, które najczęściej są mięsnymi kawałkami w sosie lub galaretce. Aby mieć pewność, że wybrana przez nas karma dobrze wpłynie na naszego pupila, warto zwrócić uwagę na jej skład. Mięsna mokra karma dla kotów powinna w zdecydowanej większości składać się z białek pochodzenia zwierzęcego, które odpowiadają naturalnej diecie zwierzaka. Wynika to z drapieżnej natury futrzaka, który potrzebuje dużej ilości mięsa w swoim pożywieniu. Węglowodany pod postacią zdrowych zbóż i ziół powinny być jedynie zdrowym urozmaiceniem, które wspomaga odporność, redukuje stres oraz wspiera działanie narządów. Karmę mokrą możemy spotkać pod postacią wielu smaków, do których zalicza się między innymi ryby, dziczyznę, wołowinę czy kurczaka. Warto podawać naszemu kotu różne przysmaki, aby balansować ilość wartości odżywczych w codziennej diecie. Jedną z największych zalet pełnowartościowej karmy jest dawane przez nią uczucie sytości, które eliminuje głód na wiele godzin. Ma to pozytywne funkcjonowanie na koci organizm, który nie jest narażony na otyłość, nudności czy biegunkę.

Dobra i zdrowa karma to bardzo ważny element codziennej pielęgnacji. Pełnowartościowe produkty o dużej zawartości mięsa korzystnie wpływają na koci organizm i chronią go przed wieloma dolegliwościami czy chorobami układu trawiennego. Jednym z najchętniej wybieranych przysmaków są produkty mokre, które występują w wielu pysznych i zróżnicowanych wariantach smakowych.