You are currently viewing Najlepsze filamenty do wydruku 3d

Najlepsze filamenty do wydruku 3d

Druk trójwymiarowy jest obecnie bardzo rozpowszechniony, i używa się go zarówno do tworzenia części przemysłowych jak i wydruków rekreacyjnych. Z racji dużej popularności, ilość dostępnych filamentów jest ogromna, a nowi użytkownicy mają niejednokrotnie dość duże trudności z wyborem materiału do wydruku. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest sprawdzenie rekomendacji profesjonalnych drukarzy i modelarzy, wykorzystujących zawodowo drukarki trójwymiarowe do wydruków precyzyjnych.

Profesjonalne filamenty od Fiberlogy

filament fiberlogyCzęsto okazuje się iż filamenty z przeciętnego przedziału cenowego są znacznie wydajniejsze i trwalsze niż najbardziej markowe odmiany, zwłaszcza w przypadku druków niskonakładowych, wykonywanych jako unikalne kształty o specjalistycznym zastosowaniu. Filamenty Fiberlogy są jednymi z bodaj najbardziej polecanych, gdyż w przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych filamentów są one tworzone ze znacznie lepszych mieszanek tworzyw sztucznych, i po zastygnięciu mają znacznie lepszą charakterystykę. Modelarski filament Fiberlogy był bodaj pierwszym materiałem drukarskim, jaki zaczęto stosować do wydruków precyzyjnych na szeroką skalę. Jest on do dzisiaj stosowany przez większość profesjonalnych drukarzy oraz modelarzy trójwymiarowych, zwłaszcza do tworzenia kształtów elastycznych i bardzo szczegółowych. Filamenty przemysłowe o wysokiej twardości, natomiast, są jednymi z najbardziej unikalnych odmian materiałów drukarskich w ofercie Fiberlogy. Służą one bowiem do tworzenia elementów urządzeń, części ruchomych czy nawet obudów do sprzętu elektronicznego, a po zastygnięciu są równie wytrzymałe co utwardzany plastik przemysłowy, używany w tym samym celu w odlewach wykonywanych we formach wtryskowych.

Wszystkie filamenty od Fiberlogy są również doskonale dostosowane do większości technik drukarskich, i zazwyczaj nie zdarza się by nie były zalecane do konkretnego modelu drukarki, co czasem zdarza się w przypadku konkurencyjnych filamentów. Z racji uniwersalności i wielozadaniowości są one więc jednym z najbardziej podstawowych i najczęściej wybieranych filamentów, służących do wydruków komercyjnych, oraz do tworzenia wszelkiego rodzaju domowych wydruków, figurek kolekcjonerskich czy też części zapasowych.