You are currently viewing Najlepsze przyprawy do drobiu

Najlepsze przyprawy do drobiu

 

W każdej kuchni całego świata znajdziemy ogrom przypraw. Niektóre kraje czy regiony wręcz słyną z różnego rodzaju przypraw. Są dania, które bez danej przyprawy lub ziół nie mają swojego smaku. Pizza bez oregano i bazylii nie smakuje tak samo jak z tymi ziołami. Nasza Polska kaczka bez majeranku też traci swój zapach i delikatny smak. Curry czyli najpopularniejsza przyprawa do kurczaka znana jest na całym świecie.

Popularne przyprawy do kurczaka

przyprawa do kurczakaOczywiście w zależności od regionu, z którego pochodzimy smaki i przyprawy do drobiu się mogą różnić. Jeśli chodzi o drób najpopularniejsza jwst oczywiście sól i pieprz, ale one używane są praktycznie do każdych obiadowych dań na słono. Najpopularniejsza przyprawa do kurczaka musi zawierać mix suszonych ziół. Chcąc wykonać samemu taką przyprawę możemy użyć następujących składników np. kurkumy, papryki słodkiej i chilli, suszonego czosnku i cebuli, majeranku i curry. Przyprawiony kurczak takim miksem przypraw i upieczony w piecu, będzie smakowal obłędnie. Oczywiście w sprzedaży mamy ogrom różnych gotowych przypraw. W zależności od firmy mogą się one różnić poszczególnymi składnikami. Najlepsze mieszanki nie powinny mieć w składzie glutaminianu sodu. Dlatego warto przed zakupem przeczytać dokladnie ulotkę oraz skład danej przyprawy. Cena za opakowanie nie jest wysoka. W zależności od wagi może siś wahać od kilku do max kilkunastu złotych.

Wiele produktów spożywczych w tym mięso i inne dania, muszą być odpowiednio przyprawione. Bez takiej przyprawy nie da się wydobyć kwintesencji smaku danego produktu. Dobrze dobrana przyprawa sprawi, że danie nabiera koloru, zapachu a przede wszystkim smaku. Na sam widok oraz zapach złocistego kurczaka z chrupiącą skórką człowiek aż robi się głodny.