You are currently viewing Najlepsze zimowe kurtki militarne

Najlepsze zimowe kurtki militarne

Zimowa odzież wojskowa jest często bardzo pomijaną, aczkolwiek zdecydowanie przydatną częścią garderoby. Tak jak pozostałe rodzaje ubrań wojskowych, zimowa odzież znacznie prześciga pozostałe rodzaje ubrania zimowego praktycznie na każdym polu, aczkolwiek nieraz bywa dość kosztowna, zwłaszcza jeśli jest to nowa seria odzieży militarnej.

Wojskowa kurtka zimowa dla cywili

kurtki taktyczne zimoweZimowe kurtki wojskowe są bardzo charakterystyczne, gdyż na pierwszy rzut oka przypominają lekkie kurtki jesienne bardziej niż grubą odzież zimową. Są one bowiem znacznie lepiej zaprojektowane, i przystosowane do potrzeb formacji wojskowych które takowe kurtki mają nosić podczas wykonywania zadań. Kurtki taktyczne zimowe przede wszystkim zapewniają noszącemu całkowitą swobodę ruchu. Nie są bowiem tak grube jak normalne kurtki zimowe, czy nawet alpinistyczne odmiany, toteż nie przeszkadzają w poruszaniu się czy wykonywaniu dowolnych czynności. Grubość materiału nie oznacza również iż gorzej zatrzymują ciepło czy mniej osłaniają przez zimnem, gdyż jak wielokrotnie wspominają osoby które preferują takie kurtki, są one nieraz o wiele lepsze niż odzież alpinistyczna. Co więcej, coraz więcej kurtek wojskowych posiada pasy montażowe jako standardowy element, a tym samym umożliwia rozbudowanie kurtki o nowe kieszenie, zasobniki czy nawet kabury lub uchwyty na sprzęt specjalistyczny.

Cywilne warianty takich kurtek nie różnią się praktycznie niczym od swoich pełnoprawnych, wojskowych odpowiedników, i są tym bardziej poszukiwane przez miłośników militariów. Pod względem wytrzymałości, wojskowe kurtki często uznawane są za praktycznie niezniszczalne i nie do zdarcia. Są więc używane do bardzo wielu zadań, zarówno do wspinaczki górskiej jak i do pracy w ciężkich warunkach.