You are currently viewing Najlepszy lekki wózek

Najlepszy lekki wózek

Mamy, które mieszkają w mieści i planują poświęcić się opiece nad dzieckiem, muszą mieć dobry wózek, który sprawdzi się w każdych warunkach. Pokonywanie schodów, wysokich krawężników, czy stromych podjazdów jest sporym wyzwaniem nawet dla doświadczonej matki. Dodatkowo ciężar dziecka nie ułatwia zadanie, a do tego często dochodzi jeszcze waga zakupów znajdujących się w torbie. 

Ile ważą lekkie wózki dziecięce? 

lekki wózek wielofunkcyjnyWożenie dziecka w wózku jest dużym ułatwieniem dla mamy, ponieważ ma dziecko bezpieczne zapięte w jednym miejscu i dodatkowo wykorzystuje go jako przestrzeń do przechowywania zakupów, czy podręcznych rzeczy. Idąc na spacer z maluchem, trzeba zabrać ze sobą jakieś jedzenie i picie, a także pieluszki, chusteczki, smoczki, czy butelki. Żeby to wszystko pomieścić, to przyda się lekki wózek wielofunkcyjny. Są to modele stworzone dla aktywnych mam, które wszędzie zabierają ze sobą malucha. Najlepsze są modele trzy w jednym, czyli gondola, spacerówka i wózek biegowy w jednym. Tego typu wózki są lekkie, ponieważ mogą ważyć od czterech do ośmiu kilogramów, więc jest to zadowalający wynik. Mogą posiadać cztery lub tylko trzy koła, z czego przednie są zawsze obrotowe. Na tylnych kołach znajduje się mocny hamulec nożny oraz  amortyzatory, dzięki którym nawet jazda po nierównościach jest komfortowa. W wielofunkcyjnych wózkach producenci montują rozkładane budki, które doskonale się sprawdzają w trakcie deszczu, śniegu, czy słońca. Niektóre w zestawie posiadają folię przeciwdeszczową i moskitierę, które przydają się w sezonie letnim i jesiennym. Żeby wózek mógł być lekki, to musi posiadać aluminiowy stelaż, który jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia. 

Przy wyborze wózka należy się przede wszystkim kierować jego jakością i bezpieczeństwem. Cena bywa złym doradcą, ponieważ nie zawsze znana marka idzie w parze z jakością. Wielofunkcyjny wózek przyda się każdej mamie na spacerze, zakupach, czy na wakacjach, bo jest lekki, praktyczny i po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca. Dzięki niewielkiej wadze, prowadzenie wózka nie stwarza wielkich problemów i nawet z obciążeniem w postaci dziecka i zakupów, ciągle jest zwrotny. Tego typu wózki możemy kupować oddzielnie, lub w komplecie z głęboką gondolą, czy też z fotelikiem samochodowym.