You are currently viewing Najnowsze książki popularnonaukowe

Najnowsze książki popularnonaukowe

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Ojca i wiele osób na pewno zastanawia się nad tym, co kupić swojemu tacie na prezent. Jeżeli nie mamy żadnego pomysłu, to najlepiej zastanowić się nad tym, czym nasz tata się interesuje, jakie ma pasje i co może sprawić mu radość. Jest to moja taktyka, którą stosuję przy wybieraniu prezentów dla wszystkich moich bliskich. I taktyka ta mocno się sprawdza. Z racji tego, że mój tata mocno interesuje się historią, postanowiłam pójść właśnie w tym kierunku.

Książka patriotyczna na prezent

najciekawsze książki patriotyczneNajwiększą radość innym osobom sprawiają rzeczy, którymi się interesują lub które są im potrzebne, ale nie mają jak sobie ich kupić. I w taki sposób należy podejść do kupowania innym prezentów. Ja stosuję tą taktykę od lat i doskonale się sprawdza. Nie pamiętam sytuacji, w której prezent nie wywołałby uśmiechu na twarzy drugiej osoby. Obecnie jestem na etapie wybierania upominku dla mojego taty z okazji zbliżającego się Dnia Ojca. Z racji tego, że tata uwielbia historię, a książki to jego prawdziwa pasja, uznałam, że najlepiej będzie kupić mu jakąś ciekawą książkę historyczną właśnie. Przejrzałam więc najciekawsze książki patriotyczne, dostępne na rynku i wybrałam spośród nich kilka cieszących się bardzo dobrymi opiniami. Wszystkie wybrane przeze mnie tytuły wydane zostały w ciągu ostatniego roku. Są to książki popularnonaukowe, napisane bardzo przystępnym i ciekawym językiem. Autorzy tych książek są znanymi w środowisku naukowym badaczami historii, zarówno tej dawnej, jak i współczesnej. Dodatkowym atutem jest to, że książki są pięknie wydane i nie brakuje w nich ilustracji, które pomagają nam wyobrazić sobie rzeczy, opisywane przez autora. Ilustracje te zawierają rysunki, a także zdjęcia autentycznych źródeł historycznych. Nie brakuje też map z różnych okresów. Takie patriotyczne książki poszerzają wiedzę, ale też budują dumę z bycia Polakiem.

Książki są jednym z najczęściej wybieranych prezentów, co jest bardzo pozytywnym zaskoczeniem naszych czasów. Ja również postanowiłam kupić mojemu tacie książki z okazji Dnia Ojca. Nie szukałam jednak beletrystyki, a książki popularnonaukowe, poświęcone historii Polski. Mój tata bardzo mocno upodobał sobie, bowiem, książki patriotyczne. A tych nie brakuje w naszych księgarniach. Znalazłam kilka książek wydanych w ostatnim czasie i kupiłam na prezent.