You are currently viewing Nowa jakość w archiwizacji faktur

Nowa jakość w archiwizacji faktur

W ciągu ostatniej tylko dekady świat zmienił się diametralnie pod każdym względem. Nowoczesne technologie odmieniły nasze życie do tego stopnia, że nic nie jest już takie samo jak dziesięć lat temu. Rozejrzyjmy się tylko dookoła a zobaczymy, że nasze życie z każdym dniem staje się coraz bardziej online. Sporej części naszego społeczeństwa ciężko byłoby wytrzymać bez internetu jednego dnia. Ale nowoczesne technologie mają też swoje ogromne zalety.

Elektroniczne faktury i ich archiwizowanie

sprawna archiwizacja fakturWiele zmieniło się w zakresie funkcjonowania firm i przedsiębiorstw. Możemy to zauważyć w postaci minimalnej ilości korespondencji, jaką obecnie otrzymujemy od różnego rodzaju przedsiębiorstw, których jesteśmy klientami. Rachunki za telefon, prąd czy gaz otrzymujemy dzisiaj online lub mamy do nich dostęp poprzez panele klienta na stronach internetowych. Przedsiębiorstwa całkowicie odeszły od drukowania rachunków i faktur i wysyłania ich tradycyjną pocztą. Teraz wszystkie dokumenty księgowe w dużych firmach wystawiane są tylko elektronicznie. Ma to diametralne znaczenie dla ekologii, ponieważ dzięki temu znacząco ograniczono zużycie papieru, co przekłada się na ograniczenie ścinki drzew niezbędnych do jego wyprodukowania. Dzięki elektronicznemu wystawianiu dokumentów możliwa jest też sprawna archiwizacja faktur do której wystarczy jedynie komputer lub zewnętrzny dysk twardy. Na jednym dysku twardym można zapisać nawet kilka miliardów dokumentów, które w dowolnym momencie można przeszukać w ciągu kilku sekund. Nowoczesne technologie obecne są w naszym życiu na co dzień a elektroniczna forma komunikacji jest przyjazna dla środowiska naturalnego. Duże przedsiębiorstwa i małe firmy mają też realne korzyści materialne, dzięki ograniczeniu kosztów związanych z obiegiem papierowej dokumentacji księgowej.

Zdecydowana większość firm odeszła już od drukowania dokumentów. Jest to przyjazne zarówno dla ekosystemu jak i dla firmowych finansów. Daleko idące oszczędności związane z elektronicznymi dokumentami przekonują nawet tych jeszcze nieprzekonanych. Programy do wystawiania e-faktur i do ich archiwizacji kosztują nawet od kilku złotych na miesiąc. To mniej niż koszt zakupu segregatora do przechowywania dokumentów papierowych. Dobrze, że firmy idą z duchem czasu.