You are currently viewing Nowoczesne świece z naturalnych składników

Nowoczesne świece z naturalnych składników

Świece są używane od lat. Na przestrzeni wieków służyły one głównie jako sposób na oświetlanie wnętrz, natomiast teraz są one głównie sposobem na dekorowanie poszczególnych pomieszczeń i na tworzenie romantycznej lub przytulnej atmosfery. Jeszcze jakiś czas temu świeczki używane były przede wszystkim w restauracjach oraz przy okazji Świąt Bożego Narodzenia. Na ten moment, jednak świeczki towarzyszą nam praktycznie przez cały rok jako dekoracja i źródło zapachu.

Ekologiczne świece z wosku sojowego

wyjątkowe świece sojowe z drewnianym knotemObecnie chyba nie ma domu, w którym nie byłoby chociaż jednej dekoracyjnej sami. Takie świeczki często kupujemy samy w celu udekorowania salony czy sypialni, ale zdarza się też, że otrzymujemy takie świeczki w prezencie. Najbardziej popularnym materiałem, z którego wykonywane są świeczki, jest obecnie parafina. Jest ona tania, prosta w formowaniu i można z niej tworzyć dowolne kolory. Poza parafiną na popularności zyskują też naturalne składniki na świeczki. Wynika to przede wszystkim z trendu ekologicznego. Obecnie w sklepach dużym zainteresowaniem cieszą się wyjątkowe świece sojowe z drewnianym knotem, umieszczone często w dekoracyjnych, szklanych pojemnikach. Świece sojowe różnią się od innych nie tylko wyglądem, ale też czasem i formą spalania. Spalają się one na całej szerokości równo, bez tworzenia mało estetycznych lejków. Dodatkowo świeczki te mają często bardzo ładne zapachy, nierzadko oparte o naturalne olejki zapachowe. Świece sojowe są nieco droższe od parafinowych, ale na pewno starczą nam na dłużej i będą bardziej ekskluzywnie wyglądać. Większość świec sojowych ma bardzo proste formy i często są one uzupełnione drewnianymi pokrywkami. Coraz więcej osób interesujących się rękodziełem, tworzy świeczki sojowe samodzielnie na własny użytek lub na sprzedaż. Drewniany knot dodaje zawsze świecom sojowym uroku i sprawia, że wyglądają one bardzo nowocześnie.

Pośród różnych rodzajów świec, dostępnych obecnie w sklepach, na szczególną uwagę zasługują świece wykonane z wosku sojowego. Są one w pełni przyjazne środowisku i zachwycają często prostym, nowoczesnym designem. Świece sojowe występują zarówno w neutralnej, bezzapachowej w wersji, jak i w różnych wersjach z dodatkiem olejków zapachowych. Wybór sojowych świec jest niemal tak duży, jak klasycznych świec parafinowych.