You are currently viewing Nowoczesny ogród na wymiar

Nowoczesny ogród na wymiar

Dla wielu z nas nazwa – ogród zimowy niewiele mówi, gdyż ogród kojarzymy z otwartą przestrzenią wokół domu, gdzie sadzimy ozdobne krzewy, kwiaty lub robimy plac zabaw dla dzieci. Zimowy ogród nieco się od niego różni, ale ciągle jest formą ogrodu.

Kto buduje ogrody zimowe?

ogród zimowy na wymiar producenciNowoczesne budownictwo zakłada wiele innowacyjnych rozwiązań, które świetnie się prezentują, ale też niosą ze sobą wiele korzyści. Już wielu właścicieli domów jednorodzinnych przekonało się o tym, że warto mieć ogród zimowy nie tylko ze względów użytkowych i estetycznych, ale przede wszystkim ze względu na obniżeni bilansu energetycznego budynku. Ogród zimowy na wymiar producenci są w stanie dla nas wykonać w ciągu kilku – kilkunastu dni, zatem bardzo szybko nasze marzenie może się urzeczywistnić. Jest on typową oranżerią, która w przeważającej części składa się ze szkła, przez co dostarcza do wnętrza mnóstwo światła dziennego. Jej konstrukcję stanowią belki stalowe, aluminiowe lub drewniane, które stoją na specjalni przygotowanym podłożu. Przeszklony pawilon nagrzewający się od słońca może utworzyć termiczny bufor, który zimą chroni wnętrze przed chłodem, a ponadto przez cały rok chroni przed hałasem. Jedynie w lecie może być problem z wysoką temperaturą wewnątrz, ale można go rozwiązać, montując specjalne żaluzje dachowe lub zakładając klimatyzację. Jednak jeszcze ważniejszą cechą jaką pełni ogród zimowy jest skuteczne przyczynienie się do obniżenia kosztów eksploatacyjnych budynku, przez wykorzystanie nagromadzonego w nim ciepła.

Niektórzy właściciele domów stawiają go ze względu na wzbogacenie architektury budynku i powierzchni mieszkalnych, doświetlenia lub powiększenia poszczególnych pomieszczeń. Może też on stanowić mini szklarnię do uprawy egzotycznych roślin.