You are currently viewing Ochrona psa przed kleszczami

Ochrona psa przed kleszczami

Wydawałoby się, iż jedyną ochroną jaką musimy zapewnić naszemu psu jest odrobaczanie oraz szczepienia, dzięki którym jego zdrowie będzie w dobrej kondycji na dłużej. Jak się jednak okazuje to nie jedyne potrzebne aspekty. Należy zwrócić uwagę na to, aby pies miał odpowiednią ochronę przed kleszczami, których szczególnie dużo jest w okresie letnim. Obecnie wiele sklepów zoologicznych oferuje swoim klientom dobrej jakości środki oraz przedmioty.

Najlepsze sposoby przeciw kleszczom u psa

długotrwała ochrona przeciw kleszczom dla psaCoraz więcej osób zaczyna świadomie dbać o swoich pupili. Nie dajemy już samej suchej karmy, dbamy o to, aby jedzenie składało się w jak największej ilości z pełnowartościowego mięsa albo z puszek mokrej karmy o dobrej jakości składzie. Wychodzimy na długie spacery, szczotkujemy i regularnie wymieniamy wodę w misce. W ten sposób pies jest zdrowszy, jednak to nie jedyne aspekty, które wesprą jego zdrowie. Warto pamiętać o codziennej ochronie przeciw przeciw kleszczom oraz pchłom. Dzięki temu długotrwała ochrona przeciw kleszczom dla psa pozwoli nam nie obawiać się o codzienne spacery z czworonogiem. Oczywiście, zawsze warto po przechadzce sprawdzić futro zwierzęcia oraz zwracać uwagę na nagłe zmiany zachowania. Jakie produkty w ramach takiej ochrony możemy kupić? W wielu sklepach zoologicznych oraz niekiedy w gabinecie weterynaryjnym możemy zakupić droższe oraz tańsze preparaty. Są to przede wszystkim proszki, spreje oraz krople spot-on. Nie można też nie wspomnieć o obrożach, których działanie szacuje się na około 3 bądź 6 miesięcy. Niektórzy z nas zapewne zdecydują się na tabletki, które przepisze nam weterynarz. Warto jednak przemyśleć ten zakup, ponieważ tabletki zawsze mają dosyć mocny wpływ na organizm zwierzęcia. Nie zapominajmy też o kontroli zachowania zwierzęcia nad tym czy je oraz jak się zachowuje na co dzień.

Najważniejsze w opiece nad zwierzęciem jest karmienie go oraz zabawa, a także regularne spacery. Przy tym nie możemy zapomnieć, że pies potrzebuje też kontroli nad jego zdrowiem oraz środków zapobiegających ukąszeniom kleszczy czy lęgu pcheł. Dzięki takiej profilaktyce będziemy pewni, że nasz pies nie będzie cierpiał i będzie mógł cieszyć się długim i zdrowym życiem. Nie rezygnujmy z samopoczucia naszego podopiecznego.