You are currently viewing Ocieplanie domów pianką PUR

Ocieplanie domów pianką PUR

Zatrzymywanie ciepła we wnętrzu budynku jest sprawą niezwykle istotną. Bardzo dużo osób popełnia ten błąd, że zamiast inwestować w skuteczną warstwę termoizolacyjną to inwestują oni w systemy grzewcze o bardzo dużej mocy. Nie jest to dobre rozwiązanie ponieważ taki system grzewczy nie będzie działał wydajnie jeśli ciepłe powietrze będzie mogło znajdować ujście z wnętrza budynku.

Szczelna warstwa termoizolacyjna

izolacja pianką purOgrzewanie zawsze powinno iść w parze z ocieplaniem. Te dwie kwestie w pojedynkę nie są w ogóle skuteczne. O tym jak ważne jest dokładne ocieplanie swoich domów wiedziano już w starożytności i używano do ocieplania słomy, siana czy nawet błota. Obecnie stosuje się do tego celu głównie styropian. Temu materiałowi zdecydowanie nie można odmówić skuteczności. Sprawdza się on świetnie ale jednak ma również pewne minusy. Tych minusów nie znajdziemy zaś w piance poliuretanowej, która może sprawdzić się w ocieplaniu lepiej niż może nam się wydawać. Izolacja pianką PUR z każdym kolejnym dniem staje się coraz bardziej popularna. Wpływa na to nic innego jak skuteczność takiej pianki w tworzeniu szczelnych warstw termoizolacyjnych. Pianka poliuretanowa przed laty stosowana była głównie do produkcji różnych przedmiotów. Zaczęto niegdyś używać jej również w programach kosmicznych gdzie pianka ta pierwszy raz służyła do ocieplania. Od tego momentu popularność tego materiału rosła z każdym kolejnym dniem.

Na dzień dzisiejszy zastosowanie pianki w budownictwie jest ogromne. Mówiąc o tym materiale koniecznie trzeba wspomnieć, że jest on niepalny. W związku z tym możemy stosować go w pobliżu miejsc gdzie mogłoby zachodzić ryzyko pojawienia się ognia czy też wyższej temperatury. Jeśli już dojdzie do zajęcia się ogniem to pianka poliuretanowa bardzo szybko sama się wygasi.