You are currently viewing Od lat korzystam ze sprawdzonej wypożyczalni aut

Od lat korzystam ze sprawdzonej wypożyczalni aut

 

Już dawno temu podjąłem decyzję, która idealnie wpasowuje się w dzisiejsze proekologiczne trendy. Zaraz po zrobieniu prawa jazdy stwierdziłem, że nie będę kupował własnego samochodu. Po pierwsze – nie było mnie na niego stać, a nie zamierzałem naciągać moich rodziców na taki wydatek. Po drugie – w moim mieście doskonal działała komunikacja publiczna. Wkrótce potem dostałem pracę z służbowym samochodem, więc kupno samochodu było zupełnie zbędne.

Korzystam z wypożyczalni samochodowej

wypożyczalnia aut w gliwicachObecnie nie mam służbowego samochodu i nadal twierdzę, że samochód nie jest do niczego potrzebny. Nawet jak miałem auto służbowe to i tak nie korzystałem z niego do celów prywatnych. Dlatego nie nauczyłem się wygody, z jakiej dzisiaj wszyscy korzystają w nadmiarze. Ja postanowiłem, że do poruszania się po mieście wykorzystam rower i autobusy, w zależności od pogody. Zdarza mi się jednak, że potrzebuję wyjechać gdzieś dalej, co jest niemożliwe do zrealizowania rowerem czy autobusem. A póki co nie mam przekonania do korzystania z pociągów. Na szczęście świetne samochody w bardzo dobrych cenach oferuje sprawdzona wypożyczalnia aut w Gliwicach, z której korzystam zawsze wtedy, kiedy potrzebuję samochodu. Jest to dla mnie bardzo wygodne i komfortowe rozwiązanie. Za wynajem płacę około stu złotych za dobę, ale korzystam z samochodów w segmencie C, więc jest to naprawdę dobra cena jak na aglomerację śląską. Dodatkowo zawsze mogę taki wynajem przedłużyć w razie potrzeby telefonicznie, jeśli okazuje się, że muszę gdzieś zostać na dłużej. Samochód, który wynajmuję jest w pełni ubezpieczony, więc nie muszę się zastanawiać nad ewentualną odpowiedzialnością za powstałą szkodę. Na szczęście jeszcze mi się taka sytuacja nie zdarzyła. W ofercie mojej ulubionej wypożyczalni są samochody różnych marek i różnych klas, więc można tam wypożyczyć nawet limuzynę.

Z każdym kolejnym rokiem jestem bardziej przekonany co do mojej strategii nieposiadania własnego samochodu. Mam wrażenie, że teraz ta ideologia jest coraz częściej przyjmowana przez ludzi, którzy zrozumieli, że własny samochód to naprawdę spory koszt. Czasem liczę sobie oszczędności, które wynikają z rezygnacji z własnego auta. Rocznie wychodzi nawet kilka tysięcy złotych. A wynajęcie samochodu kosztuje tak niewiele.