You are currently viewing Odzież dla personelu  medycznego

Odzież dla personelu medycznego

Personel medyczny musi być bardzo dobrze przygotowany i zabezpieczony. Pacjent nie chciał by być badany przez lekarza lub lekarkę, która nie ma na sobie czystego fartucha lub innej odzieży medycznej. Taka odzież powinna być sterylnie czysta ora wykonana z najlepszych materiałów czyli z bawełny. Dostępne są w wielu sklepach ze sprzętem i akcesoriami medycznymi.

Bawełniane bluzy i spodnie medyczne

bluzy medycznePrzede wszystkim personel medyczny musi mieć bluzy medyczne oraz spodnie. Takie wykonane ze 100% bawełny, wygodne oraz nie krępujące ruchów. Bluzy medyczne występują w różnych fasonach, wzorach i kolorach. Zazwyczaj są to bluzy dopasowane na krótki rękaw lub o długości 3/4. Personel lekarski w szpitalach dziecięcych będzie ubrany w kolorowe ubrania na przykład w postaci z bajek. Nie koniecznie musi to być biały kitel, który dzieciom nie kojarzy się dobrze. Bluza medyczna damska zakładana jest przez głowę i jest taliowana. Dekolt w serek lub półokrągły. Posiadają w większości dwie praktyczne kieszenie oraz rozporki po bokach. Bluzy to produkt skierowany dla lekarzy, pielęgniarek, rehabilitantek, a także dla branży beauty (spa, kliniki medycyny estetycznej, kosmetyczki). Kolorowe ubrania medyczne sprawiają, że człowiek czuje się nie tylko profesjonalnie ale także swobodnie, modnie.

Personel medyczny czy osoby spoza branży medycznej mogą kupować odzież typu bluza lekarska. Nie koniecznie są to białe fartuchy, które dzieci przyprawiają o dreszcze. Mogą to być na przykład kolorowe lub wzorzyste spodnie lub bluzy. Wyglądają ciekawiej i milej. Do tego są w dalszym ciągu ubraniami profesjonalnymi i odpowiednimi. Lekarz czy pielęgniarka, która pobiera krew wcale nie muszą ubierać się na biało. Tutaj można pozwolić sobie na odrobine różnorodności.