You are currently viewing Opcje izolacji poddasza

Opcje izolacji poddasza

Posiadanie odpowiedniego poziomu izolacji poddasza w naszym domu jest z pewnością jednym z najważniejszych czynników wpływających na utrzymanie niskich kosztów energii. Izolacja poddasza chroni przed chłodem zimą, a także utrzymuje chłód podczas gorących letnich miesięcy. Co należy wziąć pod uwagę, aby nasz strych był dobrze izolowanym miejscem?  Najpierw zbadaj rodzaj izolacji poddasza.

Produkty do izolacji poddasza

ocieplanie poddasza pianką w mazowieckimWiele starszych domów ma tak zwaną izolację maty. To rodzaj, który występuje w dużych rolkach i jest zwykle w kolorze różowym lub żółtym. Izolacja jest rozłożona na strychu, zwykle między drewnianymi belkami. Drugi rodzaj izolacji to izolacja wdmuchiwana. Izolacja wdmuchiwana jest zwykle instalowana przez profesjonalnych wykonawców, ponieważ dysponują oni odpowiednim sprzętem do wykonania tej pracy. Małe kawałki izolacji są mechanicznie wdmuchiwane na strych, tworząc koc na podłodze. Ten rodzaj izolacji można znaleźć na ogół w nowych domach.  Są oczywiście dobre i złe, czy to izolacja mata, czy izolacja wdmuchiwana. Prawidłowo zainstalowane ocieplanie poddasza pianką w mazowieckim zapewnia równy współczynnik R przez poddasze. Współczynnik R jest miarą ogólnej wydajności izolacji i jest również nazywany wydajnością cieplną. Mierzy opory przepływu ciepła. Prawidłowo zainstalowana izolacja poddasza zapewni jednolity współczynnik R na całym poddaszu. Alternatywnie, wdmuchiwana izolacja jest wbijana na strych za pomocą maszyny. Chociaż bardzo trudno jest wydmuchać go równomiernie na całym strychu, wynikiem jest zmienny współczynnik R w tej przestrzeni. Dopóki instalacja jest wykonana dokładnie, a na podłodze strychu znajduje się niezbędna minimalna liczba cali, izolacja wystarczy. To sprawia, że ​​kwestia niejednorodnego współczynnika R jest ogólnie nieczynnikiem.  Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, są oczywiście pieniądze związane z izolacją maty i wdmuchiwania. Zwykle zakup izolacji maty kosztuje mniej, ale warto również wziąć pod uwagę czas.

Prawidłowe dodanie izolacji lub wymiana istniejącej wymaga dużo czasu.  Dodając ocieplenie poddasza, musimy oczywiście mieć odpowiedni sprzęt, w tym odpowiednią odzież, dużo czasu i dużo cierpliwości. Alternatywnie, zawsze możemy zlecić wykonanie zadania za trochę więcej pieniędzy i wykonać izolację przedmuchową w ciągu zaledwie kilku godzin bez większych problemów.