You are currently viewing Oryginalny olej CBG

Oryginalny olej CBG

Produkty konopne cieszą się coraz większym powodzeniem, albowiem zawierają leczniczy kannabidiol, szerzej znany pod akronimem CBD. Natomiast pewną nowością na rynku są oleje CBG, czyli zawierające bardzo rzadką, przejściową substancję organiczną.

Jak działają oleje CBG?

olej CBGPozyskiwanie CBG jest procesem dużo bardziej skomplikowanym od pozyskiwania CBD, albowiem CBG występuje tylko w określonej fazie wzrostu. Szacuje się, że w większości szczepów konopi występuje w stężeniu nie większym niż 1%. Toteż cena olejków CBG nie jest niska, ale są jej zdecydowanie warte. Wykazują bowiem szereg właściwości leczniczych, w tym: antynowotworowe, antydepresyjne, stymulujące wzrost kości, przeciwbakteryjne i przeciwpsychotyczne. Olej CBG jest niemal wolny od THC, toteż nie odurza, ani nie uzależnia. Zatem jest w stu procentach bezpieczny i mogą go przyjmować także dzieci. Warto przyjmować ten rodzaj oleju w czasie rekonwalescencji po złamaniach i urazach kości, albowiem stymuluje organizm do szybszej odbudowy i regeneracji. Najlepszy jest taki wyrób, który produkuje się w niskiej temperaturze, ponieważ wtedy mamy gwarancję, że większość składników aktywnych trafia bezpośrednio do oleju. Natomiast przy produkcji na ciepło dochodzi do ich sporej utraty, toteż są one zwyczajowo tańsze. Oleje CBG kupimy najłatwiej w jednym ze sklepów internetowych. Tam jest ich największy wybór, ale też korzystne ceny. Przy zakupie za określoną kwotę dostaniemy nie tylko bonifikatę, ale szereg unikalnych gratisów.

Sklepy internetowe mają bardziej zróżnicowaną ofertę olejów i znajdziemy tam każdy ich rodzaj. Te zawierające CBG nie są jeszcze tak rozpoznawalne jak oleje z CBD, ale z czasem, sytuacja na pewno się zmieni, zwłaszcza, że dla lepszego efektu, można przyjmować oba.