You are currently viewing Podstawa to wygodne meble w salonie

Podstawa to wygodne meble w salonie

 

Wracając z pracy jedyne, o czym zwykle się marzy, to odpoczynek. Kiedy akurat nie trzeba ugotować obiadu, a sprzątanie nie jest koniecznością, wygodna sofa wydaje się najlepszym pomysłem na spędzenie popołudnia. Gorzej, jeśli ta wcale tak wygodna nie jest.

Może tym razem zdecydować się na narożnik?

narożniki do salonuWymiana mebli wypoczynkowych na nowe to okazja, żeby rozejrzeć się za czymś nie tylko wygodnym, ale również funkcjonalnym i uniwersalnym. Nigdy przecież nie wiadomo, czy za miesiąc nie zechcemy przemalować ścian. Na uwadze trzeba również mieć naszą sytuację życiową. Dwuosobowa sofa, która do tej pory nam służyła, mogła być jedyną opcją, na którą było nas stać w czasie kupna. Jeśli metraż mieszkania pozwala, warto pomyśleć o czymś większym. W dużym salonie świetnie sprawdzi się narożnik. Wbrew nazwie wcale nie musimy stawiać go w rogu pokoju. Na środku ściany prezentować się będzie równie dobrze. Jeśli nasza rodzina jest duża lub mamy grupę znajomych często wpadających w gości, duże narożniki do salonu mogą być tym, co rozwiąże problem dostawiania krzeseł dookoła stolika kawowego. Wszyscy się pomieszczą. Będąc fanami filmu, można ustawić narożnik tak, żeby jedna z jego części stała się wygodnym szezlongiem, z którego śledzić można akcję na ekranie. Oczywiście, nie dla każdego narożnik będzie wygodnym rozwiązaniem. Czasami ważniejsza jest mobilność mebla, niż ilość osób, które pomieści. W takim wypadku klasyczna sofa i fotele wydają się najlepszą opcją. W mniejszych mieszkaniach warto natomiast mieć rozkładaną, wygodną kanapę.

Jeżeli mamy ochotę wymienić meble w salonie, wybierać należy rozważnie. Wybór pomiędzy sofą a narożnikiem może okazać się istotny podczas planowanej przeprowadzki. Kolor i projekt powinny za to być uniwersalne.