You are currently viewing Polecane komory tlenowe

Polecane komory tlenowe

Odkąd światowa pandemia koronawirusa rozpętała się na dobre, społeczeństwo zaczęło dostrzegać, jak ważny jest tlen. Już od najmłodszych lat uczymy nasze dzieci, że tlen jest pierwiastkiem niezbędnym do życia i z tego powodu należy sadzić i dbać o drzewa, czy krzewy, które go wytwarzają. Z biegiem lat jednak przestajemy zwracać uwagę na to, jak ważny dla nas powinien być ten pierwiastek. Pandemia jednak pokazała nam, że nadal powinien być on dla nas istotny.

Gdzie warto wykonać zabieg w komorze hiperbarycznej?

komfortowa komora tlenowa - warszawaTo w czasie pandemii wszelkiego rodzaju zabiegi z wykorzystaniem tlenu stały się wyjątkowo popularne, a największym powodzeniem cieszyła się komfortowa komora tlenowa – Warszawa to miasto, w którym funkcjonuje ona od kilku lat. To właśnie tutaj zjeżdżają się pacjenci z całej Polski, aby móc korzystać z zabiegów w jednaj z najnowocześniejszych klinik. Jeśli chodzi o wskazania do wykonania takich zabiegów to przede wszystkim jest to rekonwalescencja po przebyciu zakażenia koronawirusem. Warto jednak wiedzieć, że zabiegi w komorach hiperbarycznych polecane są również osobom z chorobami układu oddechowego. Przede wszystkim dotyczy to chorych na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, astmę, czy mukowiscydozę, a także chorób układu krążenia, które obniżają saturację. Naukowcy odkryli również, że dobre efekty uzyskuje się przy chorobach układu neurologicznego. Regularne zabiegi w komorach hiperbarycznych nie tylko zmniejszają częstotliwość ataków padaczkowych, ale także występowanie objawów choroby Parkinsona, czy Alzheimera. Dobre efekty uzyskuje się również w przypadku osób chorych na cukrzycę, u których dolegliwość ta spowodowała występowanie trudno gojących się ran, czy też martwicze zmiany skórne. Tlen w zwiększonym stężeniu powoduje stymulację odnowy i regeneracji tkanek.

Jeśli chodzi o sam zabieg to przeprowadzany jest on przy udziale lekarza. To właśnie od po przeprowadzeniu z nami szczegółowego wywiadu ustala odpowiednie parametry zabiegu. Dobiera odpowiednie ciśnienie, czas trwania zabiegu, a także pozostałe parametry. Zabieg zazwyczaj trwa około trzydziestu minut, a przeprowadzany jest pod zwiększonym ciśnieniem wynoszącym około trzech atmosfer. Takie parametry znacznie zwiększają jego efektywność i sprawiają, że pierwsze efekty pojawiają się już po jednym zabiegu.