You are currently viewing Polecane uchwyty do nawigacji

Polecane uchwyty do nawigacji

Nawigacje samochodowe były bardzo przydatnym wyposażeniem do każdego pojazdu, niezależnie czy był to samochód osobowy czy pojazd dostawczy, kursujący na długich trasach. Nawet najprostszy model nawigacji pozwalał bowiem na zaoszczędzenie ogromnej ilości czasu, który był spędzany na szukaniu drogi do nowego miejsca. Nawigacje nie były jednak wolne od mankamentów i niewygodnych rozwiązań technicznych, a zwłaszcza modele proste i tanie.

Uchwyt samochodowy do urządzeń nawigacyjnych

uchwyt samochodowy forever do nawigacjiNajczęściej pojawiającym się problemem, dotyczącym urządzeń nawigacyjnych był brak możliwości wygodnego zamontowania urządzeń na pulpicie samochodu. Większość tańszych i popularniejszych modeli nawigacji samochodowych nie posiadało załączonych uchwytów i mocowań, albo były one nieporęczne i niewygodne, zwłaszcza w samochodach dostawczych które nie miały pulpitów przeznaczonych do instalacji takowych uchwytów. Kierowcy więc brali sprawę we własne ręce, zaopatrując się w najróżniejsze akcesoria do montażu nawigacji, spośród których kilka zyskało bardzo duże uznanie. Jednym z takowych był uchwyt samochodowy Forever do nawigacji i urządzeń elektronicznych. Przypominał on nieco modele motocyklowe, gdyż posiadał tak samo mocne mocowania, ciasno trzymające telefon w miejscu, aczkolwiek nie naruszające obudowy dzięki zastosowaniu miękkiego tworzywa sztucznego jako ich otoczki. Możliwość montażu owego uchwytu w niemal dowolnie wybranym miejscu w samochodzie była ich największą zaletą. Dzięki przyssawkom, dodawanym fabrycznie do każdego modelu uchwytu, mogły być one bowiem zainstalowane na przedniej szybie w dowolnym miejscu wygodnym dla kierowcy, i nie było obawy o ich nagłe obluzowanie czy odpadnięcie od powierzchni, nawet po nagłym zawilgoceniu szyby.

Mocowania montażowe, natomiast, umożliwiały łatwe założenie uchwytu na pulpit czy deskę rozdzielczą, również w sposób który byłby najwygodniejszy dla kierowcy i umożliwiał najłatwiejszy dostęp do urządzenia. Uchwyty od Forever były wybierane przez kierowców również ze względu na ich bardzo atrakcyjną cenę i dużą dostępność w nawet niewielkich sklepach motoryzacyjnych, dzięki czemu niektórzy zaopatrywali się w nie będąc w trasie, zwłaszcza kurierzy i kierowcy samochodów dostawczych potrzebujący szybkiego i łatwego dostępu do nawigacji.