You are currently viewing Pomiary wentylacji mechanicznej  – Toruń

Pomiary wentylacji mechanicznej – Toruń

Celem wentylacji jest regulacja cieplna pomieszczeń – doprowadzanie chłodnego powietrza i odprowadzanie ciepłego oraz pochłanianie nieprzyjemnych zapachów. Zgodnie z przepisami, urządzenia służące do wentylacji pomieszczeń, powinny spełniać określone normy. Proces sprawdzania wydajności wentylacji polega na określeniu rzeczywistych parametrów odnośnie jakości powietrza oraz poziomu wytwarzanego hałasu. Tego typu badania wykonywane są na potrzeby np. Sanepidu. 

Sprawdzenie wydajności wentylacji na terenie Torunia

pomiary wentylacji toruńGłównym celem czynności sprawdzających wentylację i klimatyzację, jest określenie, czy system działa poprawnie, zgodnie z normami określonymi przez producenta i przepisy krajowe. W tym celu specjalistyczna firma bada dwa zasadnicze czynniki: jakość powietrza i poziom hałasu. Poprawnie działająca wentylacja i klimatyzacja, filtruje powietrze, usuwa nieprzyjemne zapachy, np. z lokali gastronomicznych, kuchni, przetwórni, warsztatów. Powietrze, które wprowadzane jest ponownie do pomieszczeń, powinno być czyste, pozbawione zapachów i innych składników – grzybów, pleśni, zanieczyszczeń. Dobre pomiary wentylacji Toruń jako prężnie rozwijające się miasto, jest miejscem, gdzie z łatwością umówimy się na sprawdzenie wydajności wentylacji i klimatyzacji. Dodatkowo specjalistyczna firma, posługując się fachowym, profesjonalnym sprzętem pomiarowym, wystawia protokół pomiarów wydajności wentylacji oraz protokół badania głośności instalacji – wentylacji. W ten sposób zyskujemy pełen obraz działania obu systemów. W razie odchyleń od normy, należy dokonać np. czyszczenia wentylacji lub niezbędnych napraw. Protokoły są niezbędne, gdy np. oddaje się do użytku lokal gastronomiczny i Sanepid wymaga okazanie wszelkich dokumentów, w tym dotyczących wentylacji i klimatyzacji.

Dobrze funkcjonująca wentylacja, jest podstawą sprawnie działającego lokalu gastronomicznego, bądź innej przestrzeni, w której przebywają ludzie. Zbyt duży hałas lub zanieczyszczenia w przewodach, mogą prowadzić do chorób, złego samopoczucia i innych nieprzyjemnych konsekwencji. Dlatego warto okresowo przeprowadzić kontrolę, czyli sprawdzenie wydajności instalacji klimatyzacji i wentylacji: prostego testu, za pomocą specjalistycznych urządzeń pomiarowych.