You are currently viewing Poszukiwania odpowiednich misek dla psów

Poszukiwania odpowiednich misek dla psów

Kilka tygodni temu adoptowałam psa. Był on zabrany z bardzo złych warunków. Całe szczęście z weterynarzem udało nam się go szybko „wyprowadzić na prostą”. Przynajmniej jeśli chodzi o zdrowie fizyczne. Niestety, w dalszym ciągu miał on problemy behawioralne. Mianowicie, bardzo szybko i dużo jadł, ponieważ bał się, że ktoś mu zaraz zabierze jedzenie i będzie głodny.

Kupno miski spowalniającej jedzenie

miska dla psa spowalniającaWeterynarz powiedział mi, że takie zachowanie może ponownie doprowadzić do problemów zdrowotnych. Im szybciej bowiem pies je, tym gorzej karma jest trawiona. Jednak bez problemu udało się znaleźć rozwiązanie, które zniwelowało jego problemu. Dowiedziałam się bowiem, że wystarczy kupić psu odpowiednią miskę. Była to miska dla psa spowalniająca jedzenie. Polegało to na tym, że miska miała wewnątrz specjalne wypustki, które tworzyły swoisty „labirynt”. Pies nie mógł włożyć całego pyska do miski i musiał decydować się na mniejsze kęsy, które następnie musiał połknąć, zanim wziął kolejny kęs karmy. Takie rozwiązanie spowodowało, że pies jadł wolniej i trawił lepiej, a mnie było łatwiej kontrolować to, ile zjadł. Takie miski można było kupić w pobliskim sklepie zoologicznym i muszę przyznać, że ich cena była naprawdę przystępna. Nie zwlekałam więc długo i natychmiast je kupiłam. Wypróbowałam je jeszcze tego samego dnia.

Muszę przyznać, że byłam bardzo zadowolona. Przede wszystkim, że mój piesek bardzo szybko zaakceptował nowe miski. Chętnie z nich jadł, a mnie było łatwiej nakładać mu odpowiednie porcje. Sama miska posiadała także antypoślizgowy spód, co było bardzo wygodnym rozwiązanie,. Szczególnie dla mnie, ponieważ miski psa postawiłam w kuchni na płytkach i bez tego zabezpieczenia mogłyby one ślizgać się po całej podłodze, co byłoby niewygodne dla psa.