You are currently viewing Potrzebowaliśmy styropianu na elewację

Potrzebowaliśmy styropianu na elewację

Wiele lat temu wprowadziliśmy się z mężem do małego domku na wsi. W międzyczasie trochę go wyremontowaliśmy, ale nigdy nie mieliśmy czasu na to, żeby zająć się jego ociepleniem. W zimie bywało bardzo zimno. dlatego bardzo dużo płaciliśmy za ogrzewanie. Tego lata w końcu zdecydowaliśmy się ocieplić elewację. Mąż uznał, że najlepiej jeśli położymy styropian, ponieważ jest to bardzo skuteczny sposób na ocieplanie wszelkich budynków. Tak też zrobiliśmy.

Kupno polecanego styropianu

polecany styropian z lublinaTeraz musieliśmy jeszcze znaleźć jakiś sklep, który będzie oferował duży wybór styropianów elewacyjnych. Nie mieliśmy z tym większego problemu, ponieważ moja przyjaciółka powiedziała mi, gdzie dostanę polecany styropian z lublina. Ona sama kupowałam tam styropian do ocieplenia swojej elewacji w mieszkaniu i była bardzo zadowolona. Mają tam różnorodny wybór takich produktów, które są dostępne od ręki, także w ilościach hurtowych, w bardzo niskich, przystępnych, jednych z najlepszych na rynku cenach. Od razu się tam udaliśmy. Udało nam się tam dostać bardzo dobry styropian izolacyjny. Sprzedawczyni zapewniła, że jest to jeden z najczęściej wybieranych środków do izolacji mieszkań. Jest on bardzo cienki, ale sprężysty, dlatego zapewnia izolację cieplną, a także akustyczną. Dom robi się więc bardziej wyciszony, co również przekłada się na komfort mieszkania w nim, szczególnie jeśli mieszkamy blisko drogi. Dużą jego zaletą jest też to, że poszczególne płaty styropianu można zakładać na tak zwaną zakładkę. Dzięki temu ogranicza się miejsca, w których styropian tylko styka się ze sobą i gdzie szparami może uciekać ciepłe powietrze. Od razu go kupiliśmy i udaliśmy się do domu. Był on przeznaczony do samodzielnego montażu, dlatego od razu się za to wzięliśmy. Udało nam się to zrobić szybko i sprawnie, ponieważ jego montaż nie wymagał użycia specjalistycznych narzędzi.

Już wkrótce przekonaliśmy się, że to był bardzo dobry wybór. Kiedy przyszła zima, w ogóle tego nie odczuliśmy. Można było palić w piecu tyle samo co jesienią, ponieważ ciepło w ogóle nie uciekało. Dużą zaletą tego styropianu elewacyjnego było również to, że od zewnętrznej strony był on polakierowany na brązowy kolor. Dzięki temu po dociepleniu budynku, nie musieliśmy już malować elewacji.