You are currently viewing Praktyczne sufity napinane

Praktyczne sufity napinane

Początek sufitów napinanych miał miejsce już w Starożytnym Rzymie i Grecji.  Nie jest to więc nowe rozwiązanie, jednak w aktualnych czasach dochodzą do tego nowoczesne rozwiązania. Aktualnie jednak idealnie gładka powierzchnia sufitu to marzenie osób będących na etapie remontu mieszkania czy domu.

Dlaczego warto zainwestować w sufity napinane?

sufity napinane śląskieSufit napinany nazywany jest często sufitem lustrzanym. Co go charakteryzuje? Dodaje on wnętrzu niezwykle ciekawego i ekskluzywnego uroku, który przyciąga wzrok i sprawia, że sufit prezentuje się okazale. Bez wątpienia sufity napinane śląskie zaproponowało mi najlepszą ofertę. Co nam daje sufit napinany? Sufit  napinany sprawia, że możliwe jest obniżenie wysokości pomieszczenia oraz ukrycie mankamentów starego, brzydkiego stropu. W wyniku takiego rozwiązania, istnieje możliwość uzyskania doskonale równego, estetycznego sufitu, co niemożliwe jest do uzyskania za pomocą tradycyjnych wykończeń tynkarskich. Sufit napinany to odmiana sufitu podwieszanego, który montowany jest pod sufitem właściwym. Sufity napinane są tworzone, tak, jak my tego oczekujemy. Co więcej, jest on idealnie spasowany z sufitem właściwym oraz z wszelkimi krzywiznami, które panują w pomieszczeniu, więc jest to rozwiązanie bardzo uniwersalne. Na podstawie pomiarów podłóg, ścian i sufitu specjaliści tworzą model dopasowany do pomieszczenia w profesjonalnych programach. Mogłoby się wydawać, że napięta na suficie powłoka z poliestru lub PCV to niestabilna forma wykończenia sufitu. Nic bardziej mylnego, jest to jedno z najtrwalszych rozwiązań, na jakie współcześnie można się zdecydować. Osoby zajmujące się montażem takich rozwiązań, udzielają najczęściej gwarancji, której czas może wynieść nawet 10 lat. Ekipy zajmujące się montażem sufitów podwieszanych najczęściej nie dają gwarancji w ogóle, gdyż najczęściej po kilku miesiącach uwidaczniają się pierwsze pęknięcia na łączeniach.

Powłoka sufitu napinanego jest niezwykle mądrym rozwiązaniem, ponieważ sufit napinany jest w pełni wodoszczelny. Zastosowanie takiego rozwiązania zapobiega powstawaniu pleśni. Konstrukcja jest także odporna na działanie ognia. W przypadku pożaru, sufit napinany może zmniejszyć szybkość rozprzestrzeniania się ognia do innych pomieszczeń.