You are currently viewing Profesjonalne kasy fiskalne

Profesjonalne kasy fiskalne

Przepisy prawa zobowiązują przedsiębiorców prowadzących sklepy, gabinety czy punkty usługowe, do prowadzenia rejestru sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Jest to profesjonalne urządzenie, którego zakup trzeba zgłosić do odpowiedniego Urzędu Skarbowego. Klienci dokonujący zakupu, mają prawo żądać wydania paragonu, ponieważ jest on fiskalnym dowodem zakupu.

Jaką wybrać kasę fiskalną?

kasy fiskalne z ElblągaNa rynku działa kilku producentów kas fiskalnych, którzy oferują swoje modele przeróżnym branżom. Różnią się one między sobą nie tylko wyglądem, ale również wieloma parametrami technicznymi, które sprawiają, że kasa jest funkcjonalna i użyteczna. Kasy fiskalne z Elbląga są przeważnie uznawane za jedne z najlepszych pod względem jakości, dlatego też wielu przedsiębiorców się na nie decyduje. Przy wyborze dopasowanego modelu do formy działalności firmy, przede wszystkim trzeba brać pod uwagę wielkość bazy danych, ponieważ od niej w dużej mierze zależy cena kasy. Formy usługowe przeważnie wybierają modele o najmniejszej pojemności, ze względu na ilość pozycji jakie muszą być zapisane w bazie urządzenie. Zupełnie przeciwnie jest w przypadku firm handlowych, które w swoim asortymencie posiadają nawet po kilka tysięcy pozycji, które trzeba zapisać na kasie. Nowoczesne kasy fiskalne umożliwiają wykonanie pełnej konfiguracji za pośrednictwem programu komputerowego, który służy do prowadzenia firmy. Przeważnie jest on połączony z magazynem, zatem jednym kliknięciem na klawiaturze cały asortyment może się znaleźć w pamięci kasy. Poza samą kasą, można zakupić dodatkowe elementy, które mogą być z nią połączone. Mowa tu jest przede wszystkim o szufladzie kasowej, czytniku cen czy wagach. Przeważnie jedna kasa służy przez wiele lat i jedyne czego wymaga, to systematycznych przeglądów, które są zapisywane w książeczce serwisowej.

W punktach stacjonarnych, gdzie klienci samodzielnie się udają do kasy, przeważnie sprawdzają się modele klasyczne, które mają swoje stałe miejsce. Inaczej bywa na przykład w restauracjach, gdzie kelnerzy przychodzą do stolików gości z kasą, która musi działać bezprzewodowo i dodatkowo posiadać jednocześnie terminal płatniczy. Przeciętnie na zakup kasy fiskalnej przedsiębiorcy muszą przeznaczyć od dziewięciuset do nawet trzech tysięcy złotych.