You are currently viewing Przenośna kasa fiskalna

Przenośna kasa fiskalna

Przepisy dla wielu przedsiębiorców są dość niezrozumiałe, przez co wynika wiele nieporozumień. Jednak obowiązek korzystania z kasy fiskalnej jest dość jasno określony dla większości przedsiębiorców, którzy prowadzą detaliczną sprzedaży.

Czym się różnią kasy fiskalne?

kasa fiskalna mobileKiedyś dostępne kasy fiskalne były bardzo prymitywne i umożliwiały minimalną ilość operacji. Obecnie kasa jest wysoce zaawansowaną maszyną do rejestracji obrotów w firmie oraz generowania przeróżnych raportów i zestawień. Przedsiębiorcy, którzy są objęci obowiązkiem prowadzenia sprzedaży za pośrednictwem kasy fiskalnej, muszą ją nabyć najpóźniej w dniu rozpoczęcia działalności. Mają do wybory klasyczne modele stacjonarne z szufladami kasowymi lub kasy przenośne, które mogą działać w dowolnym miejscu przez wiele godzin. Kasa fiskalna mobile przede wszystkim nie wymaga stałego podłączenia do źródła zasilania, ponieważ ma wbudowany akumulator, który trzeba co kilka – kilkanaście dni ładować. Główną zaletą kas mobilnych jest ich kompaktowy rozmiar, przez co zmieszczą się w każdej firmie. Pomimo niewielkich rozmiarów, mają wewnątrz bardzo pojemną pamięć, którą w razie potrzeby można poszerzyć. Kasy z poprzednich lat posiadają wewnątrz dwie rolki, na których zapisywane są paragony dla klientów oraz do celów kontrolnych. Natomiast w nowoczesnych modelach kas jedynie klient otrzymuje paragon, a reszta danych jest zapisywana w bazie danych. Dostępne na rynku kasy fiskalne różnią się przede wszystkim parametrami technicznymi i funkcjami.

Każdemu przedsiębiorcy przysługuje dofinansowanie do zakupu pierwszej kasy fiskalnej, które może wynosić maksymalnie siedemset złotych i jest jednorazowe. Kupując najtańszy model kasy, z pewnością odczujemy udzielony przez państwo zwrot.