You are currently viewing Rodzaje łóżek rehabilitacyjnych

Rodzaje łóżek rehabilitacyjnych

Łóżko rehabilitacyjne jest ważne dla każdego pacjenta, ponieważ w pewnym momencie jest ono stałym miejscem, w którym przebywa chory. Powinno być one więc dopasowane do jego potrzeb i wychodzić naprzeciw pracy osobom zajmujących się pacjentem, bo łóżko znacznie niektóre czynności może ułatwić. 

Jakie łóżko rehabilitacyjne wybrać? 

łóżko rehabilitacyjne z grudziądzaŁóżko rehabilitacyjne ma wiele funkcji. Przede wszystkim jego zadaniem jest zapewnienie wygody i wszelkiego komfortu pacjentowi. Poza tym jednak mebel ten ma ułatwiać pracę personelowi medycznemu, który zajmuje się chorym – wobec tego kluczowy jest łatwy dostęp do pacjenta, żeby móc umiejętnie się nim zająć i dostatecznie szybko pomóc w razie potrzeby. Istnieje wiele rodzajów łóżek rehabilitacyjnych i właściwie ostateczny wybór zależy od stanu pacjenta. Łóżko rehabilitacyjne z Grudziądza może być elektryczne lub mechaniczne, a najczęściej jest również wielofunkcyjne. Współczesny wybór łóżek nie jest jednak jakoś bardzo skomplikowany – prawie każde łóżko pozwala na dowolną regulację oraz dopasowanie do chorego. Jest to ważne, ponieważ tylko wtedy łóżka rehabilitacyjne mogą spełniać swoją funkcję. Warto zaznaczyć, że łóżka elektryczne są najczęściej sterowane pilotem i są one zdecydowanie bardziej przyjazne pacjentowi, ponieważ chory może samodzielnie je regulować. Natomiast łóżka mechaniczne różnią się tym, że chory najczęściej nie może o własnych siłach zmienić jego regulacji. Należy pamiętać również o tym, żeby dobrać łóżko pod wzrost i wagę chorego. Ważne jest również to, żeby łóżko po prostu spełniało swoją funkcję, a nie było najdroższym możliwym modelem. Zazwyczaj zwraca się uwagę na aspekt, który pozwala dokupić do łóżka kilka dodatkowych akcesoriów – w tym przypadku jest to naprawdę ważne, bo wtedy o wiele łatwiej dopasować jest łóżko do chorego. Poza tym kluczową kwestią może okazać się sam wygląd takiego łóżka. Pacjent nie powinien czuć się w nim jak więzień, a raczej korzystać z tego, że jest ono dopasowane tylko i wyłącznie pod niego. Estetyka jest ważna, tak samo jak materac, który nie będzie powodował odleżyn.

Odpowiednie łóżko ma za zadanie zapewnić pacjentowi jak największy komfort, ale oprócz komfortu ważna jest też samodzielność przy np. regulacji łóżka. Wybór odpowiedniego modelu łóżka rehabilitacyjnego jest uzależniony jedynie od potrzeb chorego i tego, w jakim jest on stanie.