You are currently viewing Rodzaje suwaków w zamkach błyskawicznych

Rodzaje suwaków w zamkach błyskawicznych

Zamki błyskawiczne są jednymi z najbardziej popularnych elementów odzieży każdego rodzaju. Służą one zapinaniu kurtek, bluz, koszul czy koszulek. Aby zamek błyskawiczny mógł spełniać swoją funkcję, musi być wyposażony w specjalny suwak, który umożliwia zasunięcie zamka. Jednak suwaki spełniają nie tylko rolę używkową. Są one także produkowane z myślą o tym, aby upiększać dany element odzieży.

Rodzaje suwaków metalowych do odzieży

suwaki metaloweSuwaki dzielą się przede wszystkim na kilka rodzajów, związanych z wielkością danego zamka. Inne typy suwaków znajdziemy w zamkach żyłkowych, a inne w kostkowych. Jednak suwaki metalowe mogą być także umieszczane w danym typie odzieży także ze względu na ich estetyczność. Suwaki mogą pełnić funkcję ozdobną w odzieży codziennej lub wyjściowej. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że są one produkowane na przykład ze złota lub srebra. Tego typu ozdobne suwaki są niezwykle efektowne i mogą być umieszczane w odzieży wierzchniej, a nawet obuwiu. Zamki i suwaki metalowe mogą posiadać także inne elementy ozdobne. Są nimi boczne ząbki lub wszelkiego rodzaju ozdobne taśmy. Dzięki temu, że zamki ozdobne mogą być stosowane we wszelkich rodzajach odzieży, ich wygląd może zostać upiększony poprzez dodanie dyskretnego rodzaju suwaka, wykonanego na przykład z materiału srebrnego lub pozłacanego. W wielu przypadkach może on korespondować z innymi elementami metalowymi w odzieży.

Dzięki temu, że ozdobne elementy zamków błyskawicznych są montowane w wielu rodzajach odzieży, mogą one podnosić ich wartość estetyczną, a także być bardzo dobrym i dyskretnym elementem, który podwyższa wartość odzieży. W wielu przypadkach możliwe jest także wszywanie ozdobnych zamków z ładnymi suwakami do casualowej odzieży wierzchniej .