You are currently viewing Rola bandaży samoprzylepnych

Rola bandaży samoprzylepnych

Każdy z nas z pewnością nie raz się zranił, wtedy z pomocą przychodził nam plasterek, który raczej zawsze znajdował się w apteczce domowej, a przynajmniej zawsze powinien, podobnie jak inne rzeczy pierwszej pomocy i powinniśmy o tym pamiętać. W końcu tak naprawdę nigdy nie wiadomo, kiedy może się nam przydać, co się wydarzy, a lepiej być przygotowanym na taką ewentualność, a nie później się martwić, robić bałagan w szafkach i szybko gnać do apteki po niezbędny produkt do opatrzenia rany. 

Innowacyjne rozwiązanie, bandaż samoprzylepny 

bandaż samoprzylepnyBandaże, jako środek do zabezpieczenia ran, uszkodzonych części ciała jest znany ludziom od pokoleń, wtedy po prostu występowały pod trochę inną odsłoną, wykonane były z innych materiałów. Obecnie znajdziemy całą masę rodzajów bandaży, jednymi z nich są elastyczne, które jak sama nazwa mówi, wykonane są z elastycznych materiałów, ich głównym zadaniem jest unieruchomienie złamanej lub zwichniętej części ciała poszkodowanego. Bandaż dziany wykonany jest z materiału zupełnie nieelastycznego, służy do podtrzymania opatrunku na ranie, zawinięcia go. Półelastyczny działa właściwie na tej samej zasadzie co dziany, z tą różnicą, że jest bardziej elastyczny i nadaje się do większej ilości części ciała. Bandaż samoprzylepny jest innowacyjnym rozwiązaniem, ponieważ w jego przypadku nie musimy się trudzić z zawiązaniem czy z przypięciem końca opatrunku, aby się nie rozleciał. Dzięki zastosowaniu technologii kohezyjnej bandaż przykleja się do ciała, a także sam do siebie. Występuje w wielu kolorach i wzorach, więc może być szczególnie pomocny w opatrywaniu dzieci, ponieważ te znacznie chętniej będą nosić bandaż, na którym jest na przykład grafika kotka. Istnieje również bandaż gipsowy, ten znajdziemy głównie w szpitalach, służy do unieruchomienia złamanej kończyny. 

Bandaż moczy się w specjalnej konsystencji i nakłada na ciało, ten zastyga, tworząc skorupę, która chroni złamane miejsce, unieruchamia je i tym samym pozwala na efektywną regenerację. Jak widać, rynek ciągle się rozwija, takie bandaże znajdziemy w każdej aptece, co więcej w każdym domu powinien znaleźć się przynajmniej jeden gatunek opatrunku, ponieważ nigdy nie wiadomo co się wydarzy, a nie ze wszystkimi ranami trzeba jeździć do szpitala.