You are currently viewing Rowery górskie i nowoczesne rozwiązania technologiczne

Rowery górskie i nowoczesne rozwiązania technologiczne

  • Post author:
  • Post category:Sport

Producenci rowerów górskich chcą, aby ich rowery mogły jak najlepiej znosić trudy wyścigów, a także ciężkich treningów. Dlatego wiele rowerów jest wyposażanych w nowoczesne rozwiązania, które poprawiają sztywność, a także powodują, że jazda nowoczesnym rowerem górskim jest niezwykle wygodna. Wiele rowerów ze średniej i wyższej półki cenowej to maszyny, które mogą być używane do niezwykle ciężkiej i interwałowej jazdy. Dzięki wielu technologiom branża rowerów MTB stale się rozwija.

Nowoczesne i lekkie górskie rowery znanych marek

górski kross level 7.0Napęd rowerowy to oprócz samej ramy najważniejsza część każdego roweru. To dzięki niemu rower może być niezwykle dynamiczny, a odpowiedni dobór przełożeń sprawia, że możemy podjechać pod każde wzniesienie. W nowoczesnych rowerach MTB mamy do czynienia z napędami bez przedniej przerzutki (taki napęd posiada górski Kross Level 7.0). Rowery górskie wiele zyskały także po prowadzeniu nowoczesnych typów suportów. W dzisiejszych rowerach ze średniej oraz wyższej półki łożyska suportowe są rozstawione szerzej, co zwiększa sztywność układu, a także pozwala na lepszą efektywność pedałowania. Dzięki temu, że nowoczesne rowery górskie są wyposażane w tego typu innowacyjne rozwiązania, jazda na nich sprawia wiele przyjemności nie tylko zawodowcom, ale także amatorom jazdy terenowej na rowerze. Dobry rower może być także odpowiednio zaprojektowany pod względem geometrii ramy oraz rozstawu kół. To dlatego dobre rowery górskie tak pewnie się prowadzą. Ich rama jest zaprojektowana w taki sposób, aby w jak najlepiej móc przenosić drgania, co powoduje wzrost wygody jazdy po korzeniach i wertepach. Za dobrą wygodę jazdy odpowiedzialny jest także wysokiej klasy widelec, który jest montowany we wszystkich rowerach MTB średniej i wysokiej klasy. Dzięki niemu nawet szybka jazda po nieutwardzonej drodze nie przynosi dyskomfortu.

Rowery MTB średniej i wysokiej klasy to maszyny, które są nie tylko lekkie, ale także bardzo sztywne. Dzięki temu jazda na nich to sama przyjemność, a my po przesiadce z tańszego, wysłużonego roweru na pewno odczujemy niezwykłą zmianę na lepsze. Tego typu rower będzie lepiej się prowadził, będzie dynamiczniejszy, a także może być dużo bardziej zwrotny podczas wchodzenia w ciasne zakręty.