You are currently viewing Sceny koncertowe z monitorów bezszwowych

Sceny koncertowe z monitorów bezszwowych

Kiedy w telewizji oglądamy jakiś koncert, festiwal czy chociażby występy artystyczne to z tyłu sceny zawsze widzimy wielki ekran, na którym wyświetlone są obrazy lub animacje. Studia telewizyjne czy sceny koncertowe zrobione są w taki sposób, żeby łączyły w sobie rzeczywistość z wirtualnymi animacjami. A do tego potrzebne są monitory bezszwowe, czyli zestawy połączonych ekranów. Ekrany te nie mają ramek, więc wyglądają jakby były ze sobą zeszyte, ale bez widocznych szwów.

Ile monitorów potrzeba na jedną scenę?

nowe monitory bezszwoweIlość monitorów, z których można wykonać instalację sceniczną, zależy oczywiście od rozmiarów sceny. Na największych scenach można użyć nawet kilkanaście ekranów. Na małych scenach w lokalnym amfiteatrze to wykonania dużego ekranu wystarczy sześć monitorów. Monitory mają najczęściej sześćdziesiąt cali. Najlepsze urządzenia do instalacji ścian wizyjnych to oczywiście nowe monitory bezszwowe. Naprawdę nie mają one praktycznie wcale widocznych ramek. Kiedy połączy się kilkanaście monitorów to wydaje się jakby był to jeden naprawdę duży ekran. Jak wyglądają takie monitory połączone w jedną całość można się przekonać spoglądając na takie wielkie cyfrowe billboardy, na których wyświetlane są kolorowe reklamy. W zasadzie jakby tak dobrze policzyć to na większe sceny potrzebne może być nawet kilkadziesiąt takich monitorów. Kiedy ogląda się w telewizji relację z jakiejś wielkiej imprezy to często nie widać tego dokładnie z jak wielką sceną ma się do czynienia. Najlepiej jest to widać na żywo, kiedy jest się na imprezie z ogromną sceną. W każdym razie monitorów bezszwowych używa się w wielu różnych okolicznościach. Tworzy się z nich wielkie ekrany, na których puszcza się reklamy. Można z nich zrobić również całą oprawę sceny koncertowej. Na ścianie wizyjnej stworzonej z monitorów można puścić dowolny rodzaj animacji.

Na każdej scenie koncertowej możemy zobaczyć wielką ścianę złożoną z ekranów telewizyjnych. Ścianę taką tworzy się z monitorów bezszwowych, czyli takich, które nie mają ramek. Dzięki temu po połączeniu kilku lub kilkunastu monitorów wszystko wygląda jak jeden wielki ekran. Na scenach używa się takich samych monitorów jak tych, z których składa się wielkie billboardy reklamowe. Billboardy cyfrowe, na których wyświetla się kolorowe reklamy.