You are currently viewing Skuteczne pranie wykładzin i dywanów

Skuteczne pranie wykładzin i dywanów

Posiadanie w swoim domu dywanu to wciąż standard. Wydawać by się mogło, że po pojawieniu się paneli podłogowych zaczną z użytku znikać dywany czy też wykładziny dywanowe. Okazuje się jednak, że tak się nie dzieje. Całe mnóstwo osób wciąż w swoim domu dywany posiada i nie wyobraża sobie tego aby mieli oni z nich rezygnować. Niekiedy jednak dywan trzeba poddawać zabiegom pielęgnacyjnym. 

Efektywne techniki prania dywanów 

dokładne pranie dywanów - ŁódźDywany jakie posiadamy w naszych domach składają się z runa dywanowego oraz z osnowy. Chodząc po dywanie będziemy mieć kontakt jedynie z runem, które bardzo łatwo może ulegać zabrudzeniu. Wystarczy codzienna zwykła eksploatacja dywanu i może się okazać, że będzie on wyglądał znacznie gorzej niż parę miesięcy temu. Natomiast żeby doszło do zabrudzenia osnowy dywanowej to już trzeba się znacznie bardziej postarać. W takim wypadku musi dojść do wylania czegoś na dywan. Jeśli przydarzy nam się taka sytuacja to jedynym rozwiązaniem będzie dokładne pranie dywanów – Łódź jest zaś jednym z tych miast, w którym z łatwością znaleźć można sprawdzone firmy zajmujące się tego typu zadaniami. Metod prania dywanów czy też wykładzin dywanowych jest na ten moment kilka. Najbardziej popularną metodą jest metoda ekstrakcyjna. Polega ona na tym, że na powierzchnię dywanu nakładana jest spora ilość piany aktywnej. Na skutek jej działania dochodzić będzie do rozbijania zanieczyszczeń. Piana aktywna o której mowa jest w stanie wnikać bardzo głęboko w strukturę włókien. Jeśli będą one zabrudzone to piana doskonale sobie z tym poradzi. Kolejnym z etapów prania dywanów metodą ekstrakcyjną będzie wciąganie całości zanieczyszczeń do wnętrza odkurzacza. Do tego zadania wykorzystywane są specjalne odkurzacze piorące. Dzięki nim początkowo z dywanu usuwa się sypkie zanieczyszczenia a następnie nakłada się wspomnianą wcześniej pianę. 

Na chwilę obecną w naszym kraju działa całe mnóstwo firm, które zajmują się profesjonalnym praniem dywanów. Ze znalezieniem takowych firm nie powinniśmy mieć zbyt dużego problemu jeśli tylko posiadamy dostęp do Internetu. Większość profesjonalnych firm, które zajmują się praniem dywanów posiada bowiem własne strony internetowe. Znaleźć na nich można najcenniejsze informacje dotyczące prania oraz ceny za usługi tego typu.