You are currently viewing Smaczne słodycze bezglutenowe

Smaczne słodycze bezglutenowe

Dieta bezglutenowa zyskuje coraz większą popularność. Słyszy się o niej również w mediach. Tego typu dieta niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia. Sięgają po nią chętnie osoby, które zmagają się z różnego rodzaju dolegliwościami oraz chorobami, ale także osoby, które chcą zmienić swoją tradycyjną dietę i poprawić stan zdrowia. Dieta bezglutenowa wymaga wielu wyrzeczeń, ponieważ gluten znajduje się w naprawdę wielu produktach dostępnych w sklepach.

Słodycze bez glutenu

słodycze bezglutenowe z kokosemGluten to mieszanina białek, które występują w niektórych zbożach. Dlatego będąc na diecie bezglutenowej lub chcąc na nią przejść, należy wyeliminować z codziennego menu zboża, które zawierają gluten. Zboża bezglutenowe to natomiast między innymi – ryż, gryka czy kukurydza. Produkty, które naturalnie są pozbawione glutenu to także orzechy, mięso, owoce, warzywa, ziemniaki, soczewice i fasola. Produktów tych jest o wiele więcej, są one dobrze znane osobom, które są na diecie bezglutenowej. Gluten znajduje się w chlebie, bułkach, ciastach i innych wypiekach. Chcąc kupić pieczywo lub ciasto należy szukać tych ze specjalnym oznaczeniem, mówiącym że produkt jest bezglutenowy, jest to znak przekreślonego kłosa. W sklepach można znaleźć coraz większą ilość bezglutenowych produktów, także słodyczy. Kokos jest naturalnie bezglutenowy, dlatego słodycze bezglutenowe z kokosem są dozwolone na tej diecie. Poza tym kokos ma wiele właściwości zdrowotnych oraz posiada wiele wartości odżywczych. Słodycze bezglutenowe posiadają również specjalne oznaczenie, dlatego w sklepach należy szukać produktów z przekreślonym kłosem lub należy uważanie czytać skład na opakowaniu danego produktu. Dieta bezglutenowa daje wiele korzyści zdrowotnych, również przyczynia się do utraty zbędnych kilogramów, pomaga oczyścić jelita, niweluje nudności, bóle brzucha oraz inne nieprzyjemne dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Coraz większa ilość różnego rodzaju diet sprawia, że w sklepach można znaleźć różnego rodzaju produkty, charakterystyczne dla diety bezglutenowej, wegańskiej, wegetariańskiej i innych. Dietę bezglutenową może stosować każdy, kto chce wyeliminować pszenicę ze swojego jadłospisu. Z powodzeniem można wtedy stosować mąkę kukurydzianą ryżową, gryczaną czy owsianą.