You are currently viewing Sondy hydrostatyczne wykorzystywane przy ściekach

Sondy hydrostatyczne wykorzystywane przy ściekach

Od kiedy zacząłem pracę w oczyszczalni, musiałem na bieżąco zapoznawać się z nowymi urządzeniami, z którymi do tej pory nigdy nie miałem do czynienia. A swoją pracę traktowałem bardzo poważnie, więc nie chciałem pozostawiać czegokolwiek niewiedzy czy przypadkowi – dopytywałem się o wszystko, nawet gdy sam z tego nie korzystałem. W ten sposób szybciej niż to zwykle bywa mogłem zapoznać się z różnymi rodzajami sond.

Badanie ścieków za pomocą sondy hydrostatycznej

sonda hydrostatyczna do ściekówNajbardziej interesującym mnie rodzajem sondy była taka sonda, której używaliśmy do badania poziomu wód zabrudzonych. Podczas jednej z rutynowych kontroli razem ze starszymi stażem współpracownikami zajmowaliśmy się analizą stanu pewnego zanieczyszczonego zbiornika wodnego. Wtedy to pierwszy raz natknąłem się na to konkretne urządzenie. Sonda hydrostatyczna do ścieków różniła się nieco od innych sond, z którymi miałem do tej pory do czynienia. Ta sonda jest zbudowana w taki sposób, by po zanurzeniu nadal mieć kontakt ciśnieniem atmosferycznym. Swoje zadanie wykonuje całkiem szybko i bardzo szczegółowo, więc, jako że sam mocno interesuję się gadżetami, urządzeniami i sposobem ich działania, to byłem pod wrażeniem pracy tej konkretnej sondy hydrostatycznej. Po zapoznaniu się z całym osprzętem i kilku kolejnych wyjazdach już ja sam mogłem zajmować się pomiarami za pomocą sond, co bardzo mnie cieszyło, mimo że mogło wydawać się niczym specjalnym.

Tak już mam, że zazwyczaj bardzo angażuje się w wykonywaną przeze mnie pracę. Nawet jeżeli dla większości wykonuje całkiem nudne zadanie, to dla mnie jest ono czymś szczególnym. Głównie, gdy mogę używać różnych rozwiniętych urządzeń i analizować, w jaki sposób mogą one wykonywać różne pomiary, tak, jak nasza sonda do ścieków.