You are currently viewing Sprawdzone panele grzewcze

Sprawdzone panele grzewcze

Nie od dziś wiadomo, że w naszym klimacie nie obeszłoby się bez stosowania systemów grzewczych. Mimo tego, że ostatnimi czasy zimy w Polsce są znacznie łagodniejsze to jednak ogrzewanie domów jest koniecznością nawet wtedy gdy temperatura na zewnątrz jest jeszcze ponad poziomem 0. Do naszej dyspozycji jest obecnie całe mnóstwo różnych rozwiązań związanych z ogrzewaniem. Warto wybierać te które są dla nas najbardziej opłacalne. 

Polecane panele na podczerwień 

sprawdzone grzejniki elektryczne na podczerwieńOgrzewanie raczej kojarzone jest ze stosowaniem tradycyjnych metod opartych o spalanie różnych materiałów opałowych w piecach centralnego ogrzewania. Jednak zwróćmy uwagę na to, że korzystając z takich urządzeń musimy dość długo czekać na to aż grzejniki zrobią się ciepłe. Jeszcze dłużej trzeba czekać na efekty grzania tych urządzeń. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku promienników wykorzystujących fale podczerwieni. Sprawdzone grzejniki elektryczne na podczerwień są w stanie emitować mnóstwo ciepła już od chwili włączenia tych urządzeń. Duża w tym zasługa tego, że promienniki te nie podgrzewają powietrza. W związku z tym ciepło nie jest wykorzystywane najpierw do ogrzania cząsteczek powietrza i my od razu zaczynamy ciepło odczuwać. Promienniki wykorzystywane są obecnie również do ogrzewania osób w saunach. Jest to świetne rozwiązanie ponieważ w takim przypadku nie musimy dbać o to by sauna była obiektem szczelnym. Bez najmniejszego problemu możemy korzystać z takiej sauny przy otwartych drzwiach. Sporym plusem stojącym po stronie promienników na podczerwień jest też to, że nie wprawiają one powietrza w ruch. Ma to ogromne znaczenie dla osób zmagających się z różnymi alergiami na kurz czy też roztocza. Promienniki występują też w wersjach gazowych. Te urządzenia najczęściej wykorzystywane są do ogrzewania bardzo dużych obiektów przemysłowych. W tym wypadku trzeba zaznaczyć, że te urządzenia generują dość dużo dwutlenku węgla. 

Promienniki na podczerwień dostępne są również w wersjach dekoracyjnych. Świetnie sprawdzą się one w nowocześnie urządzonych mieszkaniach i budynkach firmowych. Warto też zaznaczyć, że nowoczesne promienniki mogą pracować z pełną mocą również wtedy gdy przykręcone są do sufitu. Dzięki temu zaoszczędzić możemy mnóstwo miejsca w naszym pomieszczeniu.