You are currently viewing Sprytny terminal płatniczy

Sprytny terminal płatniczy

Prowadzenie sprzedaży jest dziś znacznie prostsze niż kiedyś, choć przedsiębiorcy muszą dopełnić większej ilości obowiązków. Najważniejsze jest rejestrowanie jej na kasie fiskalnej, ale to już nie wystarcza, ponieważ wiele osób dziś płaci bezgotówkowo.

Jak wyglądają terminale Smart d220?

terminal smart d220Żyjemy w czasach, kiedy nowoczesna technologia otacza nas z każdej strony. Kiedyś można było regulować swoje płatności tylko gotówką, a dziś coraz częściej robimy to za pomocą kart, telefonów czy nawet internetu. Kiedyś kasy fiskalne zajmowały sporo miejsca na ladzie, a dziś mają rozmiar niewiele większy od tableta, co znacznie ułatwia pracę. Podobnie jest z terminalami płatniczymi, które obecnie znajdziemy niemalże w każdym sklepie czy punkcie usługowym. Jest to urządzenie służące do rozliczania transakcji bezgotówkowych. Na rynku znajdziemy tradycyjne modele wymagające podłączenia do źródła zasilania i skonfigurowania z kasą fiskalną, aby nie trzeba było za każdym razem ręcznie wpisywać kwoty, tylko będzie ona zaciągana z kasy oraz nowoczesne mobilne. Do tych drugich zalicza się terminal smart d220, który wyglądem przypomina smatrtfon i posiada sporo funkcji. Przede wszystkim działa niezależnie od kasy fiskalnej i można na nim dokonywać transakcji płatniczych kartą płatniczą, kredytową, magnetyczną czy za pomocą telefonu. Może on rozliczać płatności w polskiej oraz zagranicznej walucie, a co najważniejsze – przedsiębiorca może go dostać za darmo w ramach Programu Polska Bezgotówkowa.

Nie trzeba za niego płacić miesięcznego abonamentu, co znacznie zmniejsza koszty firmy, a jedynie po upływie roku od nabycia, prowizję od transakcji. Przeważnie są to znikome opłaty, które nie obciążają firmy. Dzięki takiemu terminalowi rozliczymy każdą transakcję.