You are currently viewing Stylowe drewniane baseny ogrodowe

Stylowe drewniane baseny ogrodowe

Podczas aranżacji naszego ogrodu, musimy przemyśleć różne aspekty, żeby móc skutecznie połączyć ze sobą względy praktyczne z estetycznymi. W sytuacji, w której marzy się nam nasz własny basen, gdyż lubimy pływać, ale nie zawsze mamy czas, żeby jechać na pływalnię, warto postawić na basen drewniany, który będzie stał w naszym ogrodzie.

Jakie są najlepsze drewniane baseny ogrodowe?

basen ogrodowy drewnianyZastosowanie drewna jako zewnętrznego pokrycia takiego basenu wcale nie sprawia, że jest on mniej wytrzymały, wręcz przeciwnie. Drewno, z którego wykonuje się takie baseny, jest odpowiednio przygotowane do tego, że będzie miało kontakt z wodą. Pod drewnianą obudową znajduje się niecka wykonana z elastycznego i trwałego tworzywa sztucznego, podobna do tej, jaką instaluje się w basenach, które zostają wkopane w ziemię. Dzięki temu drewno nie ma bezpośrednio cały czas kontaktu z wodą, co pozytywnie wpływa na jego trwałość, którą może się poszczycić. Jeżeli interesuje nas odpowiedni basen ogrodowy drewniany to warto wiedzieć, gdzie można go kupić. Postawienie go w ogrodzie może być ogromnym źródłem radości dla nas i naszych bliskich, przez co będziemy w stanie polepszyć znacznie nasze relacje rodzinne. Odpowiednio dobrany basen przyniesie nam wiele radości, a także pomoże nam podnieść nasz prestiż – nie każdy może sobie na niego pozwolić, szczególnie w tak eleganckim wydaniu.

Do zabezpieczania drewna, które jest obudową takiego basenu, stosuje się różne preparaty. Mogą być to lakiery, które pokrywają zewnętrzną warstwę, ale często takie drewno podlega też bardzo starannej impregnacji, przez co staje się bardziej odporne. Nie pogarsza jego sytuacji także fakt, że w jego strukturę wsiąka specjalny olej, który sprawia, że drewno staje się już całkiem odporne.