You are currently viewing Szerokie zastosowanie poliwęglanu

Szerokie zastosowanie poliwęglanu

 

Nie da się ukryć, że tworzywa sztuczne w bardzo dużym stopniu przydają nam się w życiu. Trzeba przyznać, że korzystamy z nich każdego dnia. W branży budowlanej jest wiele materiałów sztucznych, które tę branżę bardzo mocno zmieniły. Jednym z takich materiałów jest chociażby poliwęglan. Produkt ten bardzo często wykorzystywany jest wszędzie tam gdzie nie można zastosować szkła. 

Poszycia dachowe z poliwęglanu

płyty poliwęglanowe producentCzęsto budujemy w pobliżu naszego domu różne konstrukcje. Przykładem jednego z nich są chociażby garaże. Niejednokrotnie decydujemy się również na dobudowanie tarasu do naszego domu. W takim wypadku bardzo ważne jest to aby taki taras zadaszyć. Obecnie można to zrobić na wiele różnych sposobów. Jeśli zależy nam na tym aby zadaszenie tarasu nie wpływało na zacienienie ścian domu to warto pomyśleć o pokryciu tego zadaszenia z użyciem poliwęglanu. Do takich zadań używane są płyty poliwęglanowe producent takich płyt może nas zapewnić, że te produkty są bardzo wytrzymałe i warte swojej ceny. Z racji wysokiego współczynnika załamania światła nasze płyty poliwęglanowe wyróżniają się dużą transparentością. W przypadku płyt z poliwęglanu litego transparentność wynosi aż 80%. W związku z tym trudno odróżnić takie panele od zwykłego szkła. To co wyróżnia panele poliwęglanowe to dodatkowo bardzo duża odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Płyty wykonane z poliwęglanu dają się łatwo formować. Często do odpowiedniego układania się płyt poliwęglanowych wykorzystuje się temperaturę. To o czym jeszcze warto wspomnieć to fakt, że poliwęglan nie zmienia swojego koloru oraz właściwości przez narażenie go na działanie warunków atmosferycznych. Również promieniowanie ultrafioletowe nie sprawi, że poliwęglan będzie zmieniał kolor czy zmniejszy się wytrzymałość.