You are currently viewing Szukanie niedrogich części – Kverneland

Szukanie niedrogich części – Kverneland

Moja rodzina ma gospodarstwo rolne. Tata odziedziczył po rodzicach duży obszar pod pola uprawne i z czasem odkupił część ziem sąsiadujących. Dzięki temu stworzył naprawdę fajne warunki pod uprawę, a jako że jest osobą skrupulatną i do wszystkiego podchodzi z konkretnym planem działania, to cała nasza działalność rolnicza prężnie funkcjonuje. Ja powoli coraz bardziej wdrażam się w to wszystko, bo do tej pory jedynie wykonywałem polecenia ojca, bez zbytniego angażowania się w prowadzenie całego gospodarstwa.

Maszyny Kverneland – zakup niedrogich części

niedrogie części do kvernelandMi taki rodzaj zaangażowania odpowiadał, bo był bardzo wygodny. Budziłem się, tata mówił co mam dzisiaj wykonać, robiłem to i miałem wolne. Wiadomo, jak jeszcze do czegoś byłem potrzeby to pomagałem. Teraz jednak tata powoli mnie przygotowywał do tego, bym potrafił sam rozplanowywać prace na roli. Zapoznawał mnie bardziej z systemem przygotowywania upraw, a także bardziej tłumaczył mi działanie naszych maszyn rolniczych. Wiedziałem jak z nich korzystać, ale tata chciał bym wiedział też, jak je naprawiać. W trakcie takiej inspekcji naszego pługu firmy Kverneland zauważył, niektóre jego elementy będą musiały być niedługo wymienione. Przyznał, że to oznacza przygotowanie się na spory wydatek, ale zaproponowałem, że poszukam jakichś tańszych ofert. Od razu poszedłem do swojego pokoju i zacząłem przeszukiwać internet. Gdybym znalazł niedrogie części do Kverneland, a już na pewno tańsze od tych, które chciał kupić tata, to bym nabił sobie trochę punktów i szacunku u ojca. W końcu, tak jak myślałem, znalazłem sprzedawce, który oferował takie elementy pasujące do maszyn tej firmy. I wszystko co miał na sprzedaż było w bardzo konkurencyjnej cenie względem tego, co planował kupić tata. Zaprezentowałem mu więc wyniki moich poszukiwań.

Tata był zaskoczony, że o tyle tańsze części można bez problemu większego znaleźć. Do tej pory korzystał z usług jednego producenta i trzymał się go bezgranicznie. Po sprawdzeniu tych części, które ja znalazłem, okazało się, że nie ma praktycznie żadnej różnicy, a przynajmniej nie trzeba przepłacać. Maszyna była ponownie w pełni gotowa do pracy, a ja zyskałem większy szacunek taty, bo z własnego zaangażowania udało mi się zrobić coś przydatnego.