You are currently viewing Terapia ratunkiem dla osób uzależnionych od internetu

Terapia ratunkiem dla osób uzależnionych od internetu

W dzisiejszych czasach wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez internetu. Właściwie każdego dnia korzystamy z komputerów oraz telefonów, buszujemy w sieci i przeglądamy fora społecznościowe oraz czytamy informacje dostępne online. Internet znacznie ułatwia nam życie i nie ma nic złego w korzystaniu z niego do czasu do czasu, jednak należy zachować umiar i korzystać z niego z rozsądkiem.

Konieczność leczenia uzależnienia od internetu

terapia uzależnień od internetu krakówNiestety w obecnych czasach wielu z nas właściwie bez przerwy korzysta z internetu i nie jest w stanie funkcjonować normalnie bez stałego dostępu do niego. Częstym problemem jest fakt, że coraz młodsi wpatrują się w telefony oraz komputery, grają w gry, oglądają różnorodne kanały oraz prowadzą bogate życie towarzyskie, niestety nie w realu, a w sieci. Wiele takich osób nie jest w stanie nawiązywać znajomości w świecie rzeczywistym, nie potrafi porozumiewać się z innymi i właściwie cały czas jest w innym, nierealnym świecie. Wiele osób ma problem z uzależnieniem od internetu, który jest całym ich światem i bez którego nie wyobrażają sobie życia. Jeśli problem ten dotyczy nas lub naszych bliskich warto poszukać pomocy. Można ją uzyskać w ośrodkach, gdzie prowadzona jest terapia uzależnień od internetu Kraków jest miastem, gdzie osób nałogowo korzystających z internetu z pewnością nie brakuje, wielu z nich szuka pomocy właśnie w tego typu miejscach,  w których pod okiem doświadczonych psychologów uczą się życia z dala od internetu oraz komputera.

Korzystanie z internetu nie jest niczym złym. Pod warunkiem, że nie jest to uzależnienie, które zawładnęło naszym życiem. Jeśli nałogowo korzystamy z internetu warto skorzystać z terapii, by stać się wolnym człowiekiem. Istotne jest, by korzystać z uroków życia w realu, wyjść na spacer ze znajomymi, pobyć z rodziną i wyłączyć komputer oraz telefon.