You are currently viewing Tertowa pielucha dla niemowlaka

Tertowa pielucha dla niemowlaka

 

Jednym ponadczasowym elementem wyprawki dziecka jest wszystkim dobrze znana materiałowa pielucha. Dawniej służyła ona do przewijania dzieci. W dzisiejszych czasach zamiast niej używa się pieluszek jednorazowych. Mimo wszystko nie oznacza to, że tetrowa pieluszka wyszła z mody. Ma ona wiele zastosowań i nadal jest przydatna podczas pielęgnacji niemowlaka.

Zastosowanie materiałowej pieluszki

pielucha tetrowa białaNajpopularniejszym rodzajem pieluszek są te wykonane z tetry. Są one wielokrotnego użytku. Przedmioty, z którymi styka się noworodek powinny być odpowiednio wysterylizowane. Tylko w wysokich temperaturach skutecznie pozbywa się bakterii oraz roztoczy, które często powodują alergie u tak małych dzieci. Pieluchy tetrowe można prać nawet w wysokich temperaturach. Nawet po wielu praniach nie tracą swoich pierwotnych właściwości. Wykonane są one w 100% z miękkiej oraz chłonnej bawełny – nie zawierają więc toksycznych substancji. Pielucha tetrowa biała – jest najczęściej kupowana, ponieważ możemy być wówczas pewni, że nie posiada żadnych sztucznych dodatków. Jest ona przyjemna i delikatna w dotyku, więc nie podrażnia wrażliwej skóry dziecka. Jakie są główne zadania takiej pieluchy we współczesnych czasach? Przede wszystkim jest ona niezastąpioną pomocą w trakcie karmienia piersią. Stosuje się ją wówczas jako dyskretne okrycie. Nawet w dzisiejszych czasach czasami są wykorzystywane jako ekologiczne pieluszki wielorazowego użycia. Zastępują one wówczas pieluchy jednorazowe. Bardzo przydają się kiedy u dziecka występują odparzenia albo alergie skórne. Zapewniają doskonałą przewiewność, dzięki czemu zachowana jest odpowiednia cyrkulacja powietrza. W upalne dni sprawdzają się jako kocyk do przykrycia śpiącego dziecka. Podczas spaceru warto mieć przy sobie kilka sztuk. Nie zajmują one dużo miejsca w podręcznej torbie, a mogą posłużyć jako podkład do przewijania. Również na przewijaku w domu świetnie się sprawdzą i pozwolą uniknąć jego zabrudzenia.

Pieluchy z tetry mają szerokie zastosowanie. Są niezbędnym elementem dla rodziców podczas całego okresu niemowlęcego dziecka. Tradycyjne pieluszki tetrowe wykonuje się z bawełny i najczęściej możemy dostać je w kolorze białym. Zawsze warto mieć przy sobie parę sztuk, w celach wymiany. Dzięki możliwości wyprania ich w wysokiej temperaturze zachowana jest odpowiednia higiena.