You are currently viewing Ustawienia systemowe na terenie Warszawy

Ustawienia systemowe na terenie Warszawy

Psychologia to jedna z tych dziedzin naukowych, która rozwija się z każdym dniem. Niewątpliwie jest to związane z ciągłymi badaniami, które prowadzone są przez naukowców na całym świecie. Badania te prowadzą do wynajdywania nowych czynników, które wpływają na zachowanie człowieka, a w związku z tym sposobów na to, aby je zmienić i poprawić komfort życia każdego człowieka. Jedną z takich metod jest oczywiście psychoterapia systemowa, która jest stosunkowo świeżym rodzajem terapii.

Czy warto korzystać z ustawień systemowych?

polecana psychoterapia systemowa w warszawiePsychoterapia systemowa, zwana także ustawieniami systemowymi to nic innego, jak terapia grupowa, której twórcą jest Bert Hellinger. Powstała ona w dziewiętnastym wieku, a w obecnych czasach zyskuje ogromną popularność. Warto jest zwrócić uwagę na to, na czym opiera się owa metoda. Bert Hellinger w swoich rozważaniach stwierdził, że wszystkie nasze problemy wynikają z nieprawidłowych, zaburzonych lub też całkowicie zerwanych więzi rodzinnych. Te zaburzone relacje przekładają się na to, w jaki sposób podchodzimy do niekorzystnych wydarzeń w naszym życiu, a także na to, w jaki sposób działamy, aby im zapobiec. Według Berta Hellingera poprawa tych relacji wpływa korzystanie na całe nasze życie. Warto wiedzieć więc, że polecana psychoterapia systemowa w Warszawie cieszy się więc wyjątkowym powodzeniem wśród coraz większej grupy osób. Wbrew pozorom jest to forma terapii grupowej, w której wyznaczona osoba nadaje członkom grupy role poszczególnych członków rodziny osoby, która poddawana jest terapii. Następnie prowadzący zadaje trafne pytania, które są tak dosadne, że członkowie grupy są w stanie tak zaangażować się w odgrywane przez siebie role, że odczuwają emocje adekwatne do ich sytuacji. W związku z tym możemy mieć pewność, że terapia jest skuteczna. Wiele osób chwali sobie ten rodzaj terapii, ponieważ już po pierwszej sesji zmieniają oni swoje podejście do życia, co pozwala im na rozwiązanie swoich problemów oraz lepsze samopoczucie.

Jeśli chodzi o samą terapię, to jak już wspomniałam, efekty możemy zauważyć znacznie szybciej, niż w przypadku standardowej terapii u psychologa, czy psychoterapeuty. W ich przypadku na poprawę należy czekać nawet kilkanaście tygodni, a tutaj mamy pewność, że już po dwóch, czy trzech sesjach będziemy mogli poczuć prawdziwe rezultaty. Z tego też powodu ustawienia systemowe Berta Hellingera cieszą się tak dużym powodzeniem, a grono ich fanów stale rośnie.