You are currently viewing Wiele rodzajów wag samochowych

Wiele rodzajów wag samochowych

Kontrola masy towarów jest bardzo istotnym elementem działania wielu firm. W związku z tym  muszą się one wyposażyć w urządzenia, które pozwolą im wykonywać takie działanie. Na szczęście dzisiejsi producenci wag do bardzo wysokich tonaży sprostali także temu wyzwaniu. Na rynku można znaleźć wagi, których górna granica wagi sięga stu ton. Dzięki takim możliwościom kontrolnym tego urządzenia możliwe jest zaspokojenie potrzeb większości przedsiębiorstw.

Jaką wagę samochodową wybrać?

solidna waga samochodowa 60 tonPomiar masy dużych samochodów towarowych powinien być przede wszystkim wygodny i bardzo szybki. W wielu miejscach pracy do tego urządzenia ustawia się kolejna tirów. Z pewnością nikt nie chciałby takiego scenariusza dla swojej firmy. Trzeba więc zaopatrzyć się w urządzenie, które sprosta tym wszystkim wymaganiom. Bardzo istotny jest także tonaż. Jak się jednak okazuje, jeśli poszukiwana jest solidna waga samochodowa 60 ton może okazać się być strzałem w dziesiątkę. Taki pomiar masy wystarczy na zważenie dużego samochodu wypełnionego po brzegi towarem. Odpowiedniej jakości wagi umożliwiają także pomiar masy bez konieczności zatrzymywania się na pomoście tego urządzenia. Są to tzw. wagi dynamiczne. Te jednak wymagają zdecydowanie dłuższego pomostu niż wagi statyczne. Wszystko może więc zależeć od tego jak dużą powierzchnią dysponuje dane przedsiębiorstwo. Wśród powszechnie stosowanych wag, które są w stanie zważyć taki tonaż, jest także waga najazdowa oraz zagłębiona. Różnią się one budową oraz sposobem montażu. Sam mechanizm ważenia jest jednak bardzo podobny. Te pierwsze można przenosić w różne lokalizacje. Te kolejne z kolei są ściśle związane z daną lokalizacją. Wymagają one bowiem wybudowania pod pomostem specjalnej przestrzeni, która umożliwi swobodny dostęp do urządzeń pod nich zlokalizowanych. Podczas wyboru przedsiębiorstwa kierują się także ceną tych sprzętów.

Na dzisiejszym rynku można spotkać bardzo duży wybór wag samochodowych. Wśród nich szczególnie te o maksymalnym tonażu nie przekraczającym 60 ton cieszą się bardzo dużą popularnością. Jest to wielkość, która satysfakcjonuje większość przedsiębiorstw. Takie pomiary są umożliwiane przed wiele typów wag. Wystarczy zdecydować się na ten, który w największym stopniu sprosta wymaganiom danego przedsiębiorstwa.